Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Galeria Arsenał. Stara elektrownia zaprasza na Dancing Międzypokoleniowy

Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz
Galeria Arsenał. Damcing Międzypokoleniowy zajmie plac przed starą elektrownią
Galeria Arsenał. Damcing Międzypokoleniowy zajmie plac przed starą elektrownią Dancing Międzypokoleniowy
Plac przed Galerią Arsenał w starej elektrowni będzie miejscem Dancingu Międzypokoleniowego

- Ideą Dancingu Międzypokoleniowego jest przełamywanie stereotypów związanych z postrzeganiem starości, walka z wykluczeniem społecznym ze względu na wiek i łączenie pokoleń - informuje Magdalena Wieremiejuk z Galerii Arsenał. - Dancing uczy tolerancji i odwagi życiowej, inspiruje do rozwijania swoich pasji niezależnie od wieku. W ramach swojej działalności organizuje imprezy klubowe, Senior DJs Academy, Senior Speed Dating, prowadzi agencję epizodystów, modeli oraz aktorów 50+.

Dancing Międzypokoleniowy, który odbędzie się 12 lipca 2019 roku na placu przed Galerią Arsenał elektrownia, przy ul. Elektrycznej 13 w Białymstoku (wejście od ul. Świętojańskiej), to wydarzenie towarzyszące wystawie „Historie o starości”. To efekt wspólnych działań białostockich podmiotów znanych ze swojej proaktywnej działalności na rzecz seniorów i budowania dialogu międzypokoleniowego: festiwalu Up To Date oraz Galerii Arsenał, przy wsparciu znanego już w całej Polsce Dancingu Międzypokoleniowego Pauliny Braun.

Zaangażowanie białostockiego Up To Date Festivalu w organizację Dancigu Międzypokoleniowego w Białymstoku jest naturalnym przedłużeniem realizowanych przez festiwalowy zespół akcji kierowanych do seniorów (m.in. „Wyślij Pocztówkę do Babci”), czego celem jest prawdziwe łączenie pokoleń.

Wystawa „Historie o starości” jest głosem w debacie poświęconej problemowi starości. W Polsce obecnie żyje ponad 4 tys. ludzi w wieku ponad stu lat, wielu z nich cieszy się dobrym zdrowiem i kondycją intelektualną.

Na wystawie pokazujemy prace artystów współczesnych (w większości polskich) mówiące o starości z różnych punktów widzenia i traktujące o rozmaitych jej aspektach: biologicznym, ekonomicznym, psychologicznym, społecznym – zwłaszcza w kontekście relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych. Przede wszystkim próbujemy określić, co to znaczy być starym człowiekiem w dzisiejszych czasach. Kiedy zaczynamy myśleć o starości? Jak zmieniają się postawy wobec osób starszych? Jaki obraz starości znajdujemy w przekazie medialnym, np. w publicystyce czy reklamach. I w końcu – jaką wizję starości kreuje sztuka? Jak widzą ją artyści różnych generacji? Czy dla tych, którzy tworzą do późnego wieku, starość jest w ogóle tematem ich sztuki?

Początek Dancingu Międzypokoleniowego o godz. 17. Wstęp wolny

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny