Futurystyczny Białystok według sztucznej inteligencji. Zobacz jak może wyglądać miasto [GALERIA]

Materiał promocyjny ING Banku Śląskiego
Futurystyczna wizja Bazyliki Mniejszej porośniętej zielonymi drzewami
Futurystyczna wizja Bazyliki Mniejszej porośniętej zielonymi drzewami
Gdy słyszymy o Białymstoku, to zwykle kojarzy nam się on z barokowym zespołem pałacowo-parkowym Branickich, określanym jako polski Wersal, Bazyliką Mniejszą czy też Rynkiem Kościuszki. Trudno sobie wyobrazić dobrze znany krajobraz bez tych charakterystycznych elementów. A czy możemy przewidzieć jak będzie wyglądał Białystok w przyszłości? W obliczu dynamicznego postępu, wyobrażenie sobie tego nie jest takie łatwe. Jednak tam, gdzie ludzki umysł spotyka ograniczenia, możemy skorzystać z pomocy technologii. Posługując się sztuczną inteligencją ING Bank Śląski postanowił sprawdzić, jak mogą wyglądać polskie miasta w przyszłości.

Dlaczego? ING zachęca Polaków do myślenia i rozmawiania o przyszłości, w szczególności o życiu na emeryturze. W tym celu wykorzystuje najnowszą technologię – algorytmy kreowania obrazów przez sztuczną inteligencję (AI). W ramach akcji „Ja w przyszłości. Powered by AI & ING” bank pomaga Polakom wizualizować przyszłość i w ten sposób inspiruje do myślenia i oszczędzania na emeryturę.

Sztuczna inteligencja przeniosła w przyszłość polskie miasta. Dzięki temu możemy zobaczyć jak w przyszłości będzie wyglądać Białystok oczami AI. Algorytmy prezentują futurystyczną wizję Bazyliki Mniejszej, samolotów nad Cerkwią Św. Mikołaja, Pałacu Branickich porośniętego roślinnością i tradycyjnej fontanny zastąpionej awangardową konstrukcją.

– Podjęcie wyzwania stworzenia obrazu polskich miast za kilkadziesiąt lat stanowi element naszej akcji „Ja w przyszłości”. Wizja przyszłości, swojej, jak i miasta, może wydawać się odległa i dla wielu abstrakcyjna. W świecie, w którym codziennie powstają nowe technologie i rozwiązania, trudno jest snuć plany z perspektywą 30 czy 40 lat. Chcemy, by sztuczna inteligencja ułatwiła Polakom myślenie o emeryturze, jak i również oszczędzanie na ten cel – mówi Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.

ING w akcji „Ja w przyszłości. Powered by AI & ING” posługuje się technologią generowania obrazów przyszłości przez algorytmy AI. W ramach akcji ING udostępniło narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, za pomocą którego każdy ma szansę zobaczyć obraz swojej przyszłości. Na stronie dedykowanej kampanii wystarczy dokończyć zdanie: „W przyszłości będę…” oraz opcjonalnie wgrać zdjęcie. Każdego dnia akcji autorzy najciekawszych 21 opisów otrzymają swój własny, wygenerowany przez AI obraz przyszłości, a najlepszy z nich zgarnie dodatkowo nagrodę główną w postaci metalowego fotoplakatu ChromaLuxe.

Odwiedź https://ja-w-przyszlosci.pl i zobacz, jak może wyglądać Twoje życie na emeryturze!

Zobacz galerię miast przyszłości wygenerowanych przez sztuczną inteligencję:

Nowoczesny samolot nad Cerkwią Św. Mikołaja
Nowoczesny samolot nad Cerkwią Św. Mikołaja
Ogrody przy Pałacu Branickich
Ogrody przy Pałacu Branickich
Kanał przy Pałacu Branickich
Kanał przy Pałacu Branickich
Awangardowa konstrukcja na Rynku Kościuszki
Awangardowa konstrukcja na Rynku Kościuszki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie