Futsal: Zwycięstwo i porażka białostockich drużyn w I lidze (zdjęcia)

Gracze Heliosa (żółte koszulki) przegrali z Tacho Toruń
Gracze Heliosa (żółte koszulki) przegrali z Tacho Toruń Fot. Anatol Chomicz
Pierwszoligowy Elhurt Elmet Helios Białystok przegrał na własnym parkiecie z Tacho Toruń 1:2. Lepiej poszło innej drużynie ze stolicy Podlasia - MOKS Słoneczny Stok, który wygrał w Unisławiu z miejscowym zespołem 5:3.

- Mogliśmy wygrać nawet wyżej, ale nie wykorzystaliśmy wszystkich okazji, jakie sobie stworzyliśmy - mówi Konrad Lewończuk, trener MOKS.

Wśród "Słonecznych" na wyróżnienie zasłużyli Adrian Citko i Mariusz Malinowski, którzy strzelili po dwa gole.

- Dobre spotkanie zagrał także nasz bramkarz Krzysztof Gieniusz, który bronił nawet w beznadziejnych sytuacjach - dodaje Lewończuk.

Mniej szczęścia miał golkiper Elhurtu Elmetu Heliosa - Norbert Jędruczek, który mimo dobrej postawy nie uchronił swojego zespołu od przegranej.

- O porażce zadecydowała pierwsza połowa, którą przegraliśmy 0:2 - mówi prezes klubu Leszek Łuckiewicz.

Białostoczanie wzięli się do roboty po przerwie, ale stać ich było tylko na honorowe trafienie autorstwa Pawła Cwalińskiego.

- Co z tego, że w drugiej połowie Tacho nie istniało? Za wrażenia artystyczne punktów nie przyznają - kończy Łuckiewicz.

Wyniki 3. kolejki

Elhurt Elmet Helios Białystok - Tacho Toruń 1:2 (0:2). Bramka dla Elhurtu: Cwaliński.
Elhurt: Jędruczyk, Szczepanik, Łuckiewicz, Norbert, Domalewski, Tymiński, Wiszowaty, Cwaliński, Ponimasz, Bochenek, Pogorzelski.

Unisław Team Unisław - MOKS Słoneczny Stok Białystok 3:5 (2:4). Bramki dla MOKS: Citko - 2, Malinowski - 2, Ostaszewski.
MOKS: Gieniusz (Leśniewski) - Citko, Giczan, Ostaszewski, Stoczko, Szczawiński, Malinowski, Marczuk, Gryszkiewicz, Koźlik, Kożuszkiewicz.

Gatta Zduńska Wola - KS Gniezno 2:4,
Auto Complex Przodkowo - Red Devils Chojnice 1:4,
Radio System Toruń - AZS UW Warszawa 3:4.
Pauzował: KS 1920 Mosina.