Futsal. Wysoka porażka Futbalo Białystok w Gdańsku

Adam Muśko
Adam Muśko
Futbalo Białystok
Futbalo Białystok Hᴇ&Sʜᴇ Fᴏᴛᴏɢʀᴀꜰɪᴀ
Futsaliści Futbalo Białystok zaliczyli najwyższą porażkę w I lidze. W 10. kolejce spotkań przegrali 2:10 na wyjeździe z wiceliderem tabeli - AZS UG Gdańsk.

Białostoczanie już po sześciu minutach meczu przegrywali 0:2. Szybko zdobyte dwie bramki nie uspokoiły miejscowych, AZS wciąż grał agresywnie nie pozwalając na wiele drużynie Futbalo. Dopiero gdy AZS miał na koncie pięć przewinień trochę zwolnił tempo i gra się wyrównała. Pomimo to jeszcze przed przerwą gdańszczanie podwyższyli na 3:0.

Zaraz po przerwie jeden z zawodników białostoczan dostał czerwoną kartkę, a grę w przewadze gospodarze wykorzystali kilkadziesiąt sekund później. Futbalo zdołało odpowiedzieć golem Macieja Stachelka i było 4:1. Jeszcze można było mieć nadzieję, gdy goście po wycofaniu bramkarz doprowadzili do stanu 5:2 w 31 minucie (gol Piotra Borowika), ale AZS kilkadziesiąt sekund później wygrywał już 6:2. Podłamani zawodnicy Futbalo dali sobie wbić jeszcze cztery gole.

AZS UG Gdańsk – Futbalo Białystok 10:2 (3:0)
Bramki:
1:0 - Jakub Domżalski (3), 2:0 - Mikołaj Kreft (6), 3:0 - Piotr Wardowski (18), 4:0 - Mateusz Cyman (22), 4:1 - Maciej Stachelek (24), 5:1 - Piotr Wardowski (30), 5:2 - Bartosz Borowik (31), 6:2 - Jakub Domżalski (32), 7:2 - Jakub Domżalski (32),
8:2 - Jakub Domżalski (33), 9:2 - Maciej Urtnowski (36), 10:2 - Karol Kaczmarek (37).