Futsal: Wygrana i remis białostockich drużyn (zdjęcia)

Futsalistom MOKS Słoneczny Stok (czerwone stroje) do pełni szczęścia zabrakło niewiele ponad minuty fot. Wojciech Wojtkielewicz
Elhurt Elmet Helios Białystok rozgromił na wyjeździe Team Unisław 8:1, a MOKS Słoneczny Stok zremisował na własnym parkiecie z KS Gniezno 4:4 w spotkaniach szóstej kolejki I ligi.

Niewiele brakowało, aby "Słoneczni" także cieszyli się z trzech punktów, gdyż na blisko minutę przed końcem prowadzili 4:3.

- Rywale wycofali bramkarza i postawili wszystko na jedną kartę. Niestety, strzał rozpaczy z 10 metrów znalazł drogę do naszej bramki - relacjonuje Konrad Lewończuk, trener MOKS.

Wcześniej też nie brakowało emocji. Gospodarzy na prowadzenie dwukrotnie wyprowadzał Adrian Citko (1:0 i 3:2), ale przyjezdni nie zamierzali łatwo rezygnować.

- Gniezno jest całkiem niezłym zespołem i trzeba przyznać, że rywale zapracowali na ten punkt - komentuje Lewończuk.

W ekipie MOKS na wyróżnienie zasłużyli strzelcy goli - Citko i Mariusz Malinowski. Po raz kolejny udany występ zanotował bramkarz Krzysztof Gieniusz.

- Krzysiek bronił jak w transie. Kilka razy uratował nas w beznadziejnych sytuacjach - podsumowuje Lewończuk.

Zwycięstwo nad słabeuszem z Unisławia było dopiero drugim w tym sezonie triumfem futsalistów Elhurtu Elmetu Heliosa.

- Wreszcie przełamaliśmy naszą niemoc i mam nadzieję, że kolejne występy będą równie udane - mówi Dariusz Gołdowski, trener białostoczan.

Wyniki 6. kolejki:

MOKS Słoneczny Stok - KS Gniezno 4:4 (1:1). Bramki dla MOKS: Citko - 2, Malinowski - 2.

MOKS: Gieniusz - Toczko, Andzielewicz, Koronkiewicz,Citko, Malinowski, Gryszkiewicz, Szczepanik, Tchórznicki, Tomczyk, Szczawiński, Kożuszkiewicz.

Unisław Team Unisław - Elhurt Elmet Helios Białystok 1:8 (0:5). Bramki: Gołdowski - 2, Cwaliński, Bochenek, Tymiński, Domalewski, Łuckiewicz, Wiszowaty.

Elhurt Elmet Helios: Jędruczek (Szczepanik) - Wiszowaty, Pogorzelski, Ponimasz, Łuckiewicz, Gołdowski, Tymiński, Domalewski, Cwaliński, Bućko.

AZS UW Warszawa - Gatta Zduńska Wola 2:8, Tacho Toruń - KS 1920 Mosina 8:4.

Pauzował: Red Devils Chojnice.