Futsal. Team Lębork - Boniuto Helios 2:2. Futsal Szczecin - Futbalo 3:6. Udana sesja wyjazdowa białostockich zespołów

Zespół Futbalo Białystok jest blisko pierwszoligowego podium
Zespół Futbalo Białystok jest blisko pierwszoligowego podium Łukasz Matel
Bardzo dobrze w meczach wyjazdowych spisali się białostoccy pierwszoligowcy. Zespół Futbalo wygrał w Szczecinie z Futsalem 6:3, a Bonito Helios zremisował 2:2 z Teamem Lębork.

W obu przypadkach o zdobyczy punktowej decydowały drugie połowy, bo do przerwy Futbalo remisowało 1:1, a futsaliści Bonito Heliosa przegrywali 0:1.

I liga futsalu. Futbalo tuż za podium

Zwraca uwagę szczególnie popis Futbalo, które po efektownym zwycięstwie w Szczecinie awansowało na czwarte miejsce w tabeli, a do podium traci tylko dwa punkty. W kolejnym meczu grający trener Jakub Budźko i jego koledzy zmierzą się u siebie z Futsalem Świecie. Początek spotkania 19 listopada (sobota) o godz. 20 w hali SP 8 przy ul. Jesiennej 8.

Wywiezienie remisu z hali spadkowicza z ekstraklasy oznaczało dla Bonito Heliosa zapunktowanie w trzecim meczu z rzędu. Na kontynuowanie dobrej passy białostocki beniaminek będzie musiał poczekać, gdyż jego domowe spotkanie z Futsalem Szczecin zostało przełożone na 10 grudnia.

WYNIKI 8. KOLEJKI

• Team Lębork - Bonito Helios Białystok 2:2 (1:0). Bramki dla Bonito Heliosa: Mateusz Rogowski, Damian Bieliński.
  • Futsal Szczecin - Futbalo Białystok 3:6 (1:1). Bramki dla Futbalo: Damian Grabowski - dwie, Jakub Małyszko, Jakub Budźko, Michał Osypiuk, Hubert Stachurski.
  • We-Met Futsal Club Kamienica Królewska - TAF Toruń 7:1, KS Piła - AZS UG Gdańsk 3:3, LZS Bojano - KS Gniezno 9:4, Futsal Świecie - Orlik Mosina 5:2.

1. Kamienica Królewska 8 16 45-21
2. AZS UG Gdańsk 8 15 34-21
3. LZS Bojano 7 15 38-31
4. FUTBALO 7 13 32-22
5. Futsal Świecie 7 12 29-24
6. TAF Toruń 8 11 24-34
7. Team Lębork 8 10 27-31
8. KS Gniezno 8 10 33-40