Futsal. Pierwsza wygrana Futbalo Białystok na wyjeździe

Adam Muśko
Adam Muśko
Mecz KS Gniezno - Futbalo Białystok
Mecz KS Gniezno - Futbalo Białystok SportoweGniezno.pl
W siódmej kolejce I ligi futsalu Futbalo Białystok wygrało 4:0 na wyjeździe z KS Gniezno. To pierwsza w tym sezonie wygrana białostoczan poza własnym boiskiem.

Mecz toczył się w większości pod dyktando gości. Podopieczni trenera Jakuba Budźko grali pressingiem, agresywnie w obronie, co pozwoliło im dyktować warunki na boisku. Na prowadzenie Futbalo wyszło w 13 minucie, po strzale Damiana Grabowskiego. Cztery minuty później na 2:0 podwyższył Hubert Stachurski.

Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

Drugie 20 minut obfitowało w szanse bramkowe, ale dobrze między słupkami spisywał się bramkarz gospodarzy Dawid Dymek. Trzeci gol padł na 6 minut przed końcem starcia, a jego autorem był Jakub Konon. Rezultat końcowy ustalił w 38 minucie Jakub Małyszko. Było to jego szóste trafienie w tym sezonie i razem ze Stachurskim są najlepszymi strzelcami białostockiej drużyny.

Wygrana w Gnieźnie pozwoliła Futbalo przesunąć się na trzecią pozycję w tabeli.

KS Gniezno - Futbalo Białystok 0:4 (0:2)
Bramki:
0:1 - Damian Grabowski (13), 0:2 - Hubert Stachurski (17), 0:3 - Jakub Konon (34), 0:4 - Jakub Małyszko (38).
Futbalo: Mateusz Grabowski, Karol Pawłowski - Adrian Niegowski, Hubert Stachurski, Jakub Konon, Tomasz Koniczek, Cezary Łuczak, Bartosz Borowik, Jakub Małyszko, Damian Grabowski, Dawid Charkiewicz.

Pozostałe wyniki 7 kolejki: Orlik Mosina - AZS UG Gdańsk 2:2, Victoria Sulejówek - TAF Toruń 2:10, Widzew Łódź - UMKS Zgierz 1:3, LZS Bojano - We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 5:4, Legia Warszawa - BestDrive Piła 5:3, Futsal Szczecin - Futsal Oborniki 2:2.