Futsal. Osłabiony MOKS Słoneczny Stok Białystok rozbity w Brzegu

Adam Muśko
Adam Muśko
MOKS Słoneczny Stok Białystok zaliczył drugą porażkę w sezonie 2020/21 ekstraklasy. Wojciech Wojtkielewicz
Futsaliści MOKS Słoneczny Stok Białystok, którzy nie przegrali w poprzednich pięciu spotkaniach, zostali rozbici 1:8 na wyjeździe przez drużynę Futsal Brzeg.

MOKS musiał sobie radzić bez kilku podstawowych zawodników. Na Opolszczyznę nie pojechali bramkarz Norbert Jendruczek, Dawid Święciński, Piotr Kowalczyk i Sierhiej Shostak. Pomimo to pierwsze kilkanaście minut nie zapowiadało pogromu. Mało tego od 15 minut po golu Michała Osypiuka to MOKS prowadził. Niestety jeszcze przed przerwą gospodarze, którzy przed tą kolejką zajmowali ostatnie miejsce, zdołali trzykrotnie pokonać Szymona Danilewicza.

Po zmianie stron gospodarze zdobyli jeszcze pięć bramek. W zespole z Brzegu hat tricka zaliczył pochodzący z Brazylii Victor Andrade.

17 października o godzinie 18.00 na własnym boisku MOKS zmierzy się z Clearexem Chorzów.

Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg - MOKS Słoneczny Stok Białystok 8:1 (3:1)
Bramki:
0:1 - Michał Osypiuk (15), 1:1 - Mateusz Mika (17), 2:1 - Victor Andrade (18), 3:1 - Michał Grochowski (18), 4:1 - Victor Andrade (25), 5:1 - Michał Grochowski (29), 6:1 - Victor Andrade (30), 7:1 - Mateusz Mika (35), 8:1 - Jan Rojek (40).

MOKS: Danilewicz - Bondziul, Citko, Kożuszkiewicz, Skiepko, Osypiuk, Łabieniec, Aleksandrowicz, Łabieniec, Prolejko.