Futsal. MOKS Słoneczny Stok wywalczył pierwszy punkt w ekstraklasie

Grający trener Słonecznych Adrian Citko (z prawej) i jego koledzy mogli się cieszyć z pierwszego w tym sezonie punktu Wojciech Wojtkielewicz
Po dwóch porażkach pierwszy ekstraklasowy punkt wywalczyli białostoccy futsaliści, remisując na wyjeździe z Futsalem Team Brzeg 2:2. Wynik został ustalony już w pierwszej połowie potyczki.

- Z jednej strony szanujemy ten punkt, bo Brzeg to bardzo trudny teren, ale też odczuwamy spory niedosyt. Nie wykorzystaliśmy przynajmniej dwóch znakomitych sytuacji do zapewnienia sobie zwycięstwa, a raz rywale zagrali piłkę ręką w polu karnym, czego nie dostrzegli sędziowie - ocenia trener Słonecznych Adrian Citko.

Goście wyszli na prowadzenie w 6. minucie, kiedy Paweł Aleksandrowicz dołożył nogę, kończąc szybką akcję białostoczan. Potem jednak nasi futsaliści popełnili dwa proste błędy, które kosztowały utratę goli, Na szczęście tuż przed przerwą Michał Osypiuk popisał się skuteczną dobitką i był remis 2:2. Po zmianie stron wynik nie zmienił się.

- W końcówce wycofaliśmy bramkarza, ale nie udało się nam strzelić trzeciego gola. Cóż, mamy pierwszy punkt i teraz chcemy sięgnąć po pierwsze zwycięstwo. Wierzę, że stanie się tak już w najbliższym spotkaniu z Pniewami - kończy trener Citko.

Słoneczni podejmą Red Dragons Pniewy w najbliższy piątek - 1 października. Początek meczu o godz. 20.

WYNIKI 3. KOLEJKI
Futsal Team Brzeg - MOKS Słoneczny Stok Białystok 2:2 (2:2).
Bramki: 0:1 - Aleksandrowicz (6), 1:1 - Nastai (9), 2:1 - Kucharski (18), 2:2 - Osypiuk (20).
MOKS Białystok: Danilewicz - Osypiuk, Kożuszkiewicz, Citko, Belzyt, oraz Skiepko, Prolejko, Łabieniec, Aleksandrowicz, Jackiewicz i Makal.

Dreman Opole Komprachcice - Futsal Leszno 2:0, Górnik Polkowice - Legia Warszawa 2:8, AZS UG Gdańsk - LSSS Lębork 5:4, Rekord Bielsko-Biała - AZS UW Wilanów Warszawa 6:2, Constract Lubawa - Red Devils Chojnice 9:1, Clearex Chorzów - FC Toruń 2:2, Red Dragons Pniewy - Piast Gliwice 1:2.

1. Rekord Bielsko-Biała 3 9 21-7
2. Constract Lubawa 3 9 19-6
3. Legia Warszawa 3 9 15-3
4. Piast Gliwice 3 9 9-5
5. AZS UW Wilanów 3 6 14-8
6. Dreman Opole Komprachcice 3 6 8-4
7. Clearex Chorzów 3 4 10-8
8. Futsal Team Brzeg 3 4 9-10