Futsal. MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia - Clearex 6:5. Ten mecz rozgrzał kibiców do czerwoności

Słoneczni (na żółto-czerwono) odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo
Słoneczni (na żółto-czerwono) odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Wojciech Wojtkielewicz
Futsal jest emocjonującą dyscypliną, ale takie mecze nie zdarzają się często. Po pełnym zwrotów akcji widowisku zespół MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok pokonał 6:5 Clearex Chorzów.

Słoneczni zaczęli ekstraklasowy sezon od dwóch porażek i bardzo zależało im, by zdobyć komplet punktów. Udało się im to po spotkaniu, które rozgrzało białostockich kibiców do czerwoności, a gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo 14 sekund przed końcem.

Fani od początku mieli huśtawkę nastrojów. W 13. minucie wynik otworzył Ołeksandr Kołesnykow z MOKS-u Jagiellonii, któremu piłkę jak na tacy wyłożył Grzegorz Makal. Kiedy wkrótce na 2:0 trafił Jacek Stefanowicz wydawało się, że do przerwy Słoneczni będą mieli sporą zaliczkę. Nic z tego, bo goście błyskawicznie nie tylko zdobyli kontaktową bramkę, ale i doprowadzili do wyrównania.

Po zmianie stron trwał festiwal zwrotów akcji. Białostoczanie jeszcze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, by je szybko tracić. Wreszcie to Clearex w 35. minucie po praz pierwszy był lepszy, wygrywając 5:4. Gospodarze postawili wszystko na jedną kartę, wycofali bramkarza, a Mateusz Lisowski popisał się kapitalnym strzałem z dystansu i piłka trafiło w okienko bramki chorzowian. 5:5!

To nie był koniec emocji. W ostatnich fragmentach grający trener naszej drużyny Adrian Citko zagrał do Lisowskiego. Jego pierwsze uderzenie zablokował obrońca gości, ale poprawka była fantastyczna i w ekipie Słonecznych zapanowała nieposiana radość. Clearex nie miał już czasu na odpowiedź i przegrał 5:6. Fantastyczne widowisko i oby więcej takich spotkań w Białymstoku.

WYNIKI 3. KOLEJKI
MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok - Clearex Chorzów 6:5 (2:2)
. Bramki: 1:0 - Kołesnykow (13), 2:0 - Stefanowicz (17), 2:1 - Biel (17), 2:2 - Seget (18), 3:3 - Kołesnykow (26), 3:3 - Barański (32), 4:3 - Makal (32), 4:4 - Sakowicz (33-samobójcza), 4:5 - Dewucki (35), 5:5 - Lisowski (38), 6:5 - Lisowski (40).

BSF Bochnia - Red Dragons Pniewy 3:0, Widzew Łódź - Legia Warszawa 6:2, Piast Gliwice - Dreman Opole Komprachcice 4:3, AZS UŚ Katowice - Futsal Leszno 3:8, AZS UW Wilanów Warszawa - Red Devils Chojnice 0:3.
Mecz: FC Toruń - Constract Lubawa został przełożony.
Pauzował: Rekord Bielsko-Biała.

1. Rekord Bielsko-Biała 2 6 20-2
2. Constract Lubawa 2 6 16-2
3. Futsal Leszno 3 6 15-10
4. Red Devils Chojnice 2 6 5-1
5. Widzew Łódź 3 6 12-9
6. Red Dragons Pniewy 3 6 6-6