Futsal. MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok - Dreman Opole 6:4. Mocny rywal pokonany

Słoneczni wygrali trzeci mecz z rzędu i awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli Damian Przestrzelski
Cenne zwycięstwo w futsalowej ekstraklasie odniosła drużyna MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok, która pokonała przed własną publicznością Dreman Opole Komprachcice 6:4. Po trzeciej z rzędu wygranej nasz zespół awansował na dziesiąte miejsce w tabeli i niezależnie od wyniku ostatniego w tym roku meczu (na wyjeździe z Legią Warszawa) spędzi przerwę zimową nad strefą spadkową.

- Cieszy mnie to, że podtrzymaliśmy naszą dobrą, konsekwentną grę i pokonaliśmy mocnego rywala. Po falstarcie na początku tabeli idziemy w górę tabeli i coraz bardziej realna staje się walka o fazę play-play-off - ocenia grający trener Słonecznych Adrian Citko.

Potyczka zaczęła się źle, bo pierwszego ze swoich trzech goli dla Dremana strzelił Arkadiusz Szypczyński. Gospodarze odpowiedzieli z przytupem między 14. a 16. minutą, kiedy dwukrotnie Mateusz Lisowski i raz Kamil Gryko zaskoczyli bramkarza gości i było 3:1.

MOKS Jagiellona - Dreman 6:4. Kontrowersyjny rzut karny

Białostoczanie kontrolowali wydarzenia do 33. minuty, kiedy doszło do kontrowersyjnego wydarzenia i podyktowania rzuty karnego dla opolan.

- Moim zdaniem żadnego kontaktu nie było i sędzia podjął błędną decyzję. Straciliśmy gola, a za moment kolejnego i był remis 4:4. Na szczęście opanowaliśmy się, dalej graliśmy konsekwentnie i skończyło się naszą wygraną - zaznacza trener Citko, który tuż przed końcem przypieczętował wygraną bramką na 6:4. Wcześniej ważne trafienie zaliczył Kolumbijczyk Cristian Neme.

WYNIKI 14. KOLEJKI

• MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok - Dreman Opole Komprachcice 6:4 (3:1). Bramki: 0:1 - Szypczyński (5), 1:1 - Lisowski (14), 2:1 - Gryko (15), 3:1 - Lisowski (16), 3:2 - Szypczyński (24), 4:2 - Kołesnykow (25), 4:3 - Iwanow (33-karny), 4:4 - Szypczyński (34), 5:4 - Neme (38), 6:4 - Citko (40).
  • Clearex Chorzów - Constract Lubawa 2:9, Red Dragons Pniewy - Legia Warszawa 2:3, BSF Bochnia - Futsal Leszno 1:4, FC Toruń - Red Devils Chojnice 2:1, Widzew Łódź - Rekord Bielsko-Biała 1:6, AZS UW Wilanów Warszawa - AZS UŚ Katowice 3:4.
  • Pauza: Piast Gliwice.

1. Rekord Bielsko-Biała 13 36 86-30
2. Constract Lubawa 13 34 78-24
3. Piast Gliwice 12 31 56-24
4. Futsal Leszno 13 22 47-43
5. Dreman Opole 13 21 54-41
6. FC Toruń 13 20 41-44
7. BSF Bochnia 13 20 40-45