Futsal. MOKS Słoneczny Stok - Clearex Chorzów 2:5. Rywale lubią grać w Białymstoku

Adrian Citko i jego koledzy z MOKS-u  Słoneczny Stok wciąż czekają na pierwsze punkty w tym sezonie
Adrian Citko i jego koledzy z MOKS-u Słoneczny Stok wciąż czekają na pierwsze punkty w tym sezonie Wojciech Wojtkielewicz
Drugiej w w tym sezonie porażki w ekstraklasie doznali futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok, którzy we własnej hali ulegli Cleareksowi Chorzów 2:5.

Zespół z Górnego Śląska to jeden z najbardziej zasłużonych polskich klubów futsalowych, który u siebie miewa ze Słonecznymi duże kłopoty i już kilka razy z nimi przegrał, ale w Białymstoku radzi sobie znakomicie, regularnie zwycięża, strzelając przy tym sporo goli.

Niestety, tak było i tym razem, a o porażce przesądziła środkowa część drugiej połowy, kiedy gospodarze w ciągu pół minuty stracili dwa gole i z remisu 1:1 zrobiło się 1:3. Białostoczanie próbowali odrabiać straty, ale pościg nic nie dał.

Pierwszych w tym sezonie punktów Słoneczni poszukają w najbliższą sobotę - 25 września, kiedy na wyjeździe zagrają z Futsalem Team Brzeg.

WYNIKI 2. KOLEJKI
MOKS Słoneczny Stok Biały stok - Clearex Chorzów 2:5 (1:1).
Bramki: 0:1 - Prolejko (3-samobójcza), 1:1 - Brocki (9-samobójcza), 1:2 - Dewucki (28), 1:3 - Mozheiko (30), 2:3 - Belzyt (32), 2:4 - Dewucki (33), 2:5 - Seget (40).

Futsal Leszno - Red Dragons Pniewy 3:3, FC Toruń - Constract Lubawa 3:6, Red Devils Chojnice - Rekord Bielsko-Biała 1:8, AZS UW Wilanów Warszawa - AZS UG Gdańsk 6:2, LSSS Lębork - Górnik Polkowice 6:2, Piast Gliwice - Futsal Team Brzeg 3:1, Dreman Opole Komprachcice - Legia Warszawa (niedziela, godz. 19).

1. Rekord Bielsko-Biała 2 6 15-5
2. AZS UW Wilanów 2 6 12-2
3. Constract Lubawa 2 6 10-5
4. Piast Gliwice 2 6 7-4
5. Dreman Opole Komprachcice 1 3 6-1
6. Legia Warszawa 1 3 4-1
7. Clearex Chorzów 2 3 8-6
8. Futsal Team Brzeg 2 3 7-8