Futsal: MOKS Słoneczny Stok Białystok przerwał fatalną passę

Słoneczni (czerwone stroje) w końcu przełamali niemoc we własnej sali
Słoneczni (czerwone stroje) w końcu przełamali niemoc we własnej sali fot. A. Chomicz
Pierwszoligowy MOKS Słoneczny Stok Białystok zremisował u siebie z Auto Complexem Przodkowo 2:2 w zaległym meczu 13. kolejki. Był to dopiero pierwszy punkt Słonecznych zdobyty w tym sezonie we własnej sali.

Mecz był typowo remisowy, dlatego wynik uważam za sprawiedliwy - powiedział Konrad Lewończuk, trener MOKS.

Białostoczanie przegrywali 0:1 po strzale byłego reprezentanta Polski Dominika Depty. Wyrównał jeszcze przed przerwą Edward Gryszkiewicz.

W drugiej połowie wynik utrzymywał się do 38. minuty. Wówczas ponownie Depta wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie.

- Nie mieliśmy nic do stracenia i na końcówkę wycofaliśmy bramkarza. Zamknęliśmy rywali na ich połowie i po strzale Michała Tchórznickiego golkiper z Przodkowa odbił piłkę, a skuteczną dobitką popisał się Kamil Tomczyk - relacjonuje opiekun Słonecznych.

Wynik 13. kolejki

Mecz zaległy: MOKS Słoneczny Stok Białystok - Auto Complex Przodkowo 2:2 (1:1). Bramki: 0:1 - Depta, 1:1 - Gryszkiewicz, 1:2 - Depta, 2:2 - Tomczyk.

MOKS: Gieniusz (Milewski) - Zdanuczyk, Stoczko, Papiernik, Tchórznicki, Andzielewicz, Łukasiewicz, Pyłkowski, Tomczyk, Malinowski, Gryszkiewicz.