Futsal. MOKS Białystok - Górnik Polkowice 3:5. Przykra niespodzianka Słonecznych

Słoneczni nie poprawili swego dorobku punktowego
Słoneczni nie poprawili swego dorobku punktowego Wojciech Wojtkielewicz
Tragedia. Tylko tak można opisać to, co odstawiliśmy w pierwszej połowie i nie można tego w żaden sposób wytłumaczyć - mówi Adrian Citko, trener MOKS-u Słoneczny Stok Białystok, po porażce 3:5 z zamykającym tabelę futsalowej ekstraklasy Górnikiem Polkowice.

Zespół z Polkowic przed przyjazdem do Białegostoku poniósł na wyjazdach komplet wysokich porażek. Wydawało się więc, że Słoneczni sobie z nim poradzą. Tymczasem zanim walka na dobre rozgorzało, Górnik prowadził już 2:0, a w 14. minucie strzelił kolejnego gola.

- Popełnialiśmy proste błędy. To złe ustawienie, to strata, futsalowe ABC. A kiedy już strzeliliśmy na 1:3, za moment znów była bramka dla rywali - opowiada Citko.

Gospodarze nie poddawali się i mozolnie odrabiali straty. W 34. minucie było już tylko 3:4 i sporo czasu na wyrównanie.

- Po przerwie stłamsiliśmy przeciwnika, ale z ich bramkarza zrobiliśmy zawodnika kolejki. Marnowaliśmy sytuację za sytuacją, pudłując nawet dwóch metrów. W końcówce, kiedy zaryzykowaliśmy i wycofaliśmy bramkarza, zamiast gola na 4:4, dostaliśmy strzał do pustej bramki i było po wszystkim - kończy szkoleniowiec Słonecznych.

Górnik wyjeżdżał ze stolicy Podlasia szczęśliwy, bo nie tylko przełamał się na wyjeździe, ale i opuścił ostatnie miejsce w tabeli. Spadł na nie kolejny rywal białostoczan - AZS UG Gdańsk.

WYNIKI 13. KOLEJKI
MOKS Słoneczny Stok Białystok 3-5 (2:4).
Bramki: 0:1 - Wolan (1), 0:2 - Łutaj (3), 0:3 - Michalczak (14), 1:3 - Jackiewicz (14), 1:4 - Wyżga (14), 2:4 - Łabieniec (20), 3:4 - Osypiuk (34), 3:5 - Biały (40).

Clearex Chorzów - Futsal Leszno 1:9, Futsal Team Brzeg - Constract Lubawa 1:6, Red Dragons Pniewy - Rekord Bielsko-Biała 2:4, Piast Gliwice - AZS UG Gdańsk 6:0, FC Toruń - Dreman Opole Komprachcice 3:2, Red Devils Chojnice - Legia Warszawa 6:7, AZS UW Wilanów Warszawa - LSSS Lębork 4:2.

1. Piast Gliwice 13 36 63-29
2. Rekord Bielsko-Biała 12 31 72-24
3. Constract Lubawa 13 29 67-36
4. Dreman Opole 13 28 50-31
5. Futsal Leszno 13 24 62-33
6. FC Toruń 13 21 38-40
7. Red Dragons Pniewy 13 19 45-39
8. AZS UW Wilanów 13 17 44-40