Futsal. Futbalo Białystok - UMKS Zgierz 8:3. Znakomity początek rundy rewanżowej (zdjęcia)

Futsaliści Futbalo Białystok odnieśli efektowne zwycięstwo
Futsaliści Futbalo Białystok odnieśli efektowne zwycięstwo Wojciech Wojtkielewicz
Od mocnego uderzenia rundę rewanżową I ligi rozpoczęli futsaliści Futbalo Białystok, którzy we własnej hali efektownie pokonali UMKS Zgierz 8:3. Zwycięstw pozwoliło naszej drużynie przesunąć się na czwarte miejsce w tabeli.

W Zgierzu na inauguracje sezonu padł remis 1:1, ale w Białymstoku nie było wątpliwości, kto jest lepszy. Gospodarze od początku z impetem zaatakowali rywali i już w 2. minucie festiwal strzelecki rozpoczął Jakub Konon. Zawodnicy Futbalo z łatwością dochodzili do dogodnych sytuacji i do przerwy prowadzili już 3:0, a mogli dołożyć jeszcze kilka trafień.

Prawdziwy koncert gry białostoczan nastąpił na początku drugiej połowy, kiedy bramkarz ze Zgierza aż czterokrotnie wyciągał piłkę z siatki. Nawałnicę zakończył golem na 8:0 Cezary Łuczak i dopiero w końcówce do głosu doszli goście, którzy wykorzystując rozprężenie w szeregach rywali zdobyli trzy bramki, zmniejszając rozmiary porażki.

- Rozegraliśmy dobry mecz i całej drużynie należą się się słowa pochwały. Szkoda, że w ostatnich dziesięciu minutach wkradło się rozluźnienie i straciliśmy trzy gole, ale generalnie jestem zadowolony z tego, co zaprezentowaliśmy w tym spotkaniu - komentuje trener białostockiego zespołu Jakub Budźko.

WYNIKI 12. KOLEJKI
Futbalo Białystok - UMKS Zgierz 8:3 (3:0).
Bramki dla Futbalo: Budźko - dwie, Konon, Nasuto, Grabowski, Koniczek, Butkiewicz i Łuczak.

Futsal Szczecin - Widzew Łódź 0:3, We-Met Futsal Club Kamienica Królewska - KS Gniezno 7:3, LZS Bojano - TAF Toruń 6:2, Dynamik Toruń - Podkowa Teqball Club Podkowa Leśna 9:1, Orlik Mosina - BestDrive Piła 6:5.

1. Widzew Łódź 12 36 75-24
2. Futsal Club Kamienica Królewska 12 25 63-41
3. Orlik Mosina 12 22 36-34
4. FUTBALO BIAŁYSTOK 12 20 43-39
5. Dynamik Toruń 12 19 55-49
6. BestDrive Piła 12 18 62-50
7. TAF Toruń 12 15 39-63
8. KS Gniezno 12 14 33-38