Futsal. Futbalo Białystok - Królewska Góra 2:3. Przegrali mecz o wicemistrzostwo I ligi

Futbalo Białystok przegrało walkę o wicemistrzostwo I ligi, ale wciąż walczy o miejsce na podium Łukasz Matel
To był mecz sezonu pierwszoligowych futsalistów Futbalo Białystok. W starciu o wicemistrzostwo i możliwość walki o awans nasz zespół przegrał u siebie z We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 2:3.

Białostoczanie nie byli faworytami do awansu, ale spisywali się od początku sezonu bardzo dobrze. A że apetyt rośnie w miarę jedzenia, to realne stało się zajecie miejsca barażowego. Decydujący o tym mecz rozpoczęli jednak fatalnie, bo już po kilkudziesięciu sekundach stracili gola.

Gospodarze nie załamali się fatalnym początkiem Jeszcze przed przerwą wyrównał Adam Butkiewicz, a wkrótce po zmianie stron na prowadzenie wyprowadził ich grający trener Jakub Budźko. Niestety, goście błyskawicznie wyrównali z rzutu karnego, a w końcówce zapewnili sobie zwycięstwo, zresztą po samobójczym trafieniu miejscowych.

- Był to fajny, szybki mecz, który mógł się kibicom podobać. Możemy tylko żałować, bo przy prowadzeniu mieliśmy sytuacje na 3:1. W ostatnich dziesięciu minutach rywal nas zdominował i dopiął swego - ocenia trener Budźko w rozmowie z klubowymi mediami.

Szansa na wicemistrzostwo I ligi na 99 procent przepadła, ale Futbalo wciąż bije się o trzecie miejsce, co też będzie ogromnym sukcesem białostockiego klubu.

WYNIKI 19. KOLEJKI
Futbalo Białystok - We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 2:3 (1:1).
Bramki dla Futbalo: Butkiewicz, Budźko.

LZS Bojano - Futsal Szczecin 7:4, Dynamik Toruń - Widzew Łódź 4:4, Orlik Mosina - KS Gniezno 3:4, BestDrive Piła - TAF Toruń 5:3, Podkowa Teqball Club Podkowa Leśna - UMKS Zgierz 9:9.

1. Widzew Łódź 20 53 115-44
2. Kamienica Królewska 19 37 90-64
3. FUTBALO BIAŁYSTOK 20 33 76-66
4. Orlik Mosina 19 32 57-53
5. Dynamik Toruń 19 27 79-73
6. LZS Bojano 19 26 68-79
7. BestDrive Piła 19 26 81-73
8. Futsal Szczecin 19 22 63-75