Futsal. Futbalo Białystok - Futsal Świecie 3:5. Twierdza padła

Drużyna Futbalo wygrała do tej pory wszystkie mecze u siebie. W końcu jej twierdza jednak padła. Urszula Łobaczewska
Pierwszej w tym sezonie domowej porażki doznali futsaliści Futbalo Białystok. Twierdzę naszego pierwszoligowego zespołu zdobył Futsal Świecie, wygrywając 5:3. Podlaska drużyna spadła na siódme miejsce w tabeli.

- Mecz był dość wyrównany. Szwankowała nasza skuteczność, bo stworzyliśmy dużo sytuacji podbramkowych, ale ich nie wykorzystywaliśmy. Zespół ze Świecia był bardzo skuteczny i wygrał - ocenia w klubowych mediach trener Futbalo Jakub Budźko.

Zaczęło się znakomicie dla gospodarzy. Już w 7. minucie Damian Grabowski przejął piłkę na środku boiska, znalazł się sam na sam z bramkarzem rywali i nie zmarnował okazji. Jeszcze przed przerwą ekipa ze Świecia wyrównała i po pierwszej połowie był remis 1:1.

Drugą odsłonę znów lepiej zaczęło Futbalo, które ponownie wyszło na prowadzenie po rzucie karnym, wykorzystanym przez Huberta Stachurskiego. W tym momencie białostoczanie mogli pójść za ciosem, bo zmarnowali kilka bardzo dobrych okazji, by prowadzić 3:1. Niestety, zabrakło precyzji, z czego skorzystali rywale, którzy w krótkim czasie zdobyli trzy bramki i prowadzili 4:2.

Iskierkę nadziei zapalił jeszcze Stachurski, wykorzystując kolejny rzut karny. Futbalo wycofało bramkarza szukając wyrównania, ale zamiast tego zgubiło piłkę i Karol Czyszek strzałem do pustej bramki przypieczętował zwycięstwo przyjezdnych.

Bonito Helios i Futbalo zagrają na wyjazdach

W następnej kolejce oba białostockie kluby zagrają na wyjazdach. Do Świecia wybierze się Bonito Helios, a Futbalo czeka mecz z Orlikiem Mosina.

WYNIKI 9. KOLEJKI

• Futbalo Białystok - Futsal Świecie 3:5 (1:1). Bramki dla Futbalo: Hubert Stachurski - dwie, Damian Grabowski.
  • Orlik Mosina - We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 0:4, KS Gniezno - Team Lębork 8:1, AZS UG Gdańsk - LZS Dragon Bojano 2:0, TAF Toruń - KS Piła 6:3.
  • Mecz: Bonito Helios Białystok - Futsal Szczecin został przełożony na 10 grudnia.

1. Kamienica Królewska 9 19 49-21
2. AZS UG Gdańsk 9 18 36-21
3. Futsal Świecie 8 15 34-27
4. LZS Bojano 8 15 38-33
5. TAF Toruń 9 14 30-37
6. KS Gniezno 9 13 41-41
7. FUTBALO BIAŁYSTOK 8 13 35-27
8. Team Lębork 9 10 28-39