Futsal. Drugie zwycięstwo Futbalo Białystok w I lidze

Adam Muśko
Adam Muśko
Mecz Futbalo Białystok - Widzew Łódź.
Mecz Futbalo Białystok - Widzew Łódź. „He&She Fotografia”
Zawodnicy Futbalo Białystok po efektownym spotkaniu pokonali na własnym boisku w 4. kolejce I ligi futsalu Widzew Łódź.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo udanie dla gospodarzy. Futbalo już w 3 minucie wyszło na prowadzenie po samobójczym golu Tomasza Gąsiora. Biało-zieloni nie zamierzali jednak na tym poprzestać. Raz za razem na bramkę Widzewa sunęły groźne ataki, ale dobrze między słupkami spisywał się Dariusz Słowiński. Mimo to jeszcze przed przerwą kolejne gole zdobyli Damian Grabowski i Adrian Niegowski dając Futbalo bezpieczne prowadzenie 3:0.

Druga część meczu początkowo toczyła się pod dyktando gości, czego efektem było trafienie w 32 minucie grającego trenera Widzewa Marcina Stanisławskiego. 20 sekund później było już 4:1 dla białostoczan, gdyż piłkę do siatki skierował Hubert Stachurski. Ten gol odebrał łodzianom nadzieję na dobry wynik. Futbalo dobiło Widzew w 36 i 38 minucie bramkami Tomasza Koniczka i Bartosza Borowika.

Futbalo Białystok - Widzew Łódź Futsal 6:1 (3:0)
Bramki
: 1:0 - Tomasz Gąsior (3-samobójcza), 2:0 - Damian Grabowski (10), 3:0 - Adrian Niegowski (14), 3:1 - Marcin Stanisławski (32), 4:1 - Hubert Stachurski (32), 5:1 - Tomasz Koniczek (36), 6:1 - Bartosz Borowik (38).

Pozostałe wyniki 4 kolejki: AZS UG Gdańsk - KS Gniezno 5:2, Futsal Szczecin - Legia Warszawa 0:2, Futsal Oborniki - LZS Bojano 3:2, BestDrive Piła - Victoria Sulejówek 1:1, We-Met Futsal Club Kamienica Królewska - Orlik Mosina 3:7, UMKS Zgierz - TAF Toruń 9:5.