Futsal. Bonito Helios z porażką, remis Futbalo

Futsaliści Bonito Heliosa wciąż czekają na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo
Futsaliści Bonito Heliosa wciąż czekają na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Urszula Łobaczewska
Cenny punkt w I lidze wywalczyli futsaliści Futbalo Białystok, remisując na wyjeździe 4:4 z TAF-em Toruń. Zespół Bonito Helios przegrał w Gdańsku z tamtejszymi akademikami 1:3.

Spotkanie w Toruniu miało niecodzienny przebieg, ponieważ już w 6. minucie czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Futbalo Norbert Jendruczek. Między słupkami stanąć musiał zawodnik z pola Jakub Konon. Mimo tak niefortunnego rozpoczęcia potyczki białostocka drużyna zdołała wywalczyć cenny punkt.

- Z jednej strony, jeśli gra się przez prawie cały mecz bez bramkarza, to trzeba szanować zdobyty punkt. Ale odczuwamy też niedosyt, bo prowadziliśmy już 4:2 i można było wygrać w Toruniu - komentuje trener Futbalo Jakub Budźko.

AZS UG Gdańsk - Bonito Helios 3:1. Postraszyli spadkowicza

Drugi z białostockich zespołów - Bonito Helios nie dał rady gdańskim akademikom, chociaż postraszył spadkowiczów z ekstraklasy. Do przerwy był bezbramkowy remis, potem gospodarze strzelili dwa gole, ale kontaktową bramkę zdobył w 31. minucie Mateusz Prolejko. Niestety, w końcówce górę wzięło doświadczenie gdańszczan, którzy przypieczętowali zwycięstwo.

Podczas zbliżającego się weekendu zagra tylko wciąż czekający na premierowe zwycięstwo zespół Bonito Heliosa, który w sobotę, o godz. 18 podejmie TAF Toruń. Mecz Futbalo z KS Piła został przełożony.

WYNIKI 4. KOLEJKI

• AZS UG Gdańsk - Bonito Helios Białystok 3:1 (0:0). Bramka dla Bonito Heliosa: Prolejko.
  • TAF Toruń- Futbalo Białystok 4:4 (1:2). Bramki dla Futbalo: Stachurski - 2, Borowik, Stachelek.
  • Team Lębork - Futsal Szczecin 2:3, We-Met Futsal Club Kamienica Królewska - KS Gniezno 9:3, KS Piła - Orlik Mosina 10:3.
  • Mecz: LZS Dragon Bojano - Futsal Świecie został przełożony.

1. Kamienica Królewska 4 9 25-8
2. FUTBALO 4 7 14-9
3. KS Gniezno 4 7 12-16
4. Futsal Szczecin 4 7 21-13
5. AZS UG Gdańsk 4 7 19-10
6. Team Lębork 4 6 15-16
7. LZS Bojano 3 6 14-15