Futbol amerykański w Wasilkowie (wideo)

(PCZ)
Atak Lowlanders górą w starciu z obroną krakowskich Knights
Atak Lowlanders górą w starciu z obroną krakowskich Knights Fot. Piotr Czaban
Drugoligowi Lowlanders Białystok pokonali w Wasilkowie Kraków Knights 38:7 i są o krok od awansu do pierwszej ligi.

Pierwsza kwarta, po zakończeniu której goście prowadzili 7:6, zapowiadała wyrównaną walkę. Jednak pozostałe trzy to koncertowa gra gospodarzy. W trakcie tych kwart Lowlanders nie stracili żadnego punktu i zdobyli trzydzieści dwa dodatkowe.
Dzięki tej wygranej białostoczanie mają szansę na awans do najwyższej klasy rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Muszą jeszcze wygrać mecz, który odbędzie się 19 października (miejsce spotkania nie jest jeszcze znane). Rywalem Lowlanders będzie zwycięzca pojedynku 1.KFA Fireballs Wielkopolska - Torpedy Łódź.