Futbol amerykański. Lowlanders Białystok - Kraków Kings 40:16

Tomasz Dworzańczyk [email protected] tel. 85 748 95 34
Białostoccy Lowlandersi (żółto-czarne stroje) wygrali wczoraj kolejny mecz i nadal są niepokonani w PLFAI Anatol Chomicz
Lowlanders Białystok pokonali u siebie Kraków Kings 40:16 i zapewnili sobie awans z pierwszego miejsca do rozgrywek play-off PLFAI.

Naszym celem jest komplet zwycięstw po sezonie zasadniczym. Mam nadzieję, że w końcu uda nam się zrealizować marzenie i przejść sezon bez porażki, a zakończyć go upragnionym mistrzostwem - komentuje Rafał Bierć, prezes i zawodnik Lowlanders.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy objęli prowadzenie po biegu niezawodnego Damiana Kołpaka. Kings nie pozostali jednak dłużni. W odpowiedzi zdobyli touchdown, okraszony skutecznym podwyższeniem za dwa punkty. W ten sposób krakowianie objęli prowadzenie. Jak się miało okazać później, po raz ostatni w tym meczu.

- W pierwszej połowie rywale trochę nam napędzili stracha. W tej części gry dobrze funkcjonowała nasza formacja ataku, a słabiej obrony - wyjaśnia Bierć.

W ataku gospodarzy ponownie brylował running back Michał Maksimowicz. Praktycznie wszystkie podania Kołpaka łapali Michał Korzeniecki i Tomasz Zubrycki. Obaj w pierwszej kwarcie zaliczyli po przyłożeniu, które wyprowadziły białostoczan na bezpieczne - 14-punktowe prowadzenie.
Lowlanders: Kołpak - 13, Korzeniecki - 12, Zubrycki - 12, Zalewski - 3.
Tytani Lublin - Mustangs Płock 13:12.

- Lowlanders rozpracowali nas dość szybko. Po przerwie zmieniliśmy ustawienie w obronie i to zastopowało gospodarzy. Niestety zabrakło nam punktów by wygrać. Nasza ofensywa zagrała, niestety, słabo - tłumaczy Bartosz Wójcicki, zawodnik Kings.

W drugiej połowie liczni kibice zobaczyli tylko jedną akcję punktową. Zaliczył ja ponownie Korzeniecki, po podaniu Kołpaka. Podwyższył po raz trzeci w tym meczu Artur Zalewski.
Dzieki wygranej Lowlanders nie tylko zapewnili już sobie udział w play-off, ale też są pewni zajęcia pierwszego miejsca, co daje przywilej zorganizowania meczu półfinałowego na własnym obiekcie.

Zanim jednak dojdzie do play-off, białostoczanie rozegrają jeszcze dwa mecze sezonu zasadniczego. 8 czerwca zmierzą się w Płocku z Mustangs, a dwa tygodnie później czeka ich mecz z Tytanami w Lublinie.