Futbal. Futbalo Białystok - TAF Toruń 4:1. Piorunujący finisz gospodarzy

Futsaliści Futbalo Białystok udanie zakończyli pierwszą rundę sezonu
Futsaliści Futbalo Białystok udanie zakończyli pierwszą rundę sezonu Wojciech Wojtkielewicz
W ostatnim w tym roku swoim meczu bardzo dobrze spisali się pierwszoligowymi futsaliści Futbalo Białystok. Nasz zespół pokonał u siebie 4:1 TAF Toruń i awansował na piąte miejsce w tabeli. Bohaterem gospodarzy był Jacek Stefanowicz, który popisał się hat-trickiem.

Wynik sugeruje łatwe zwycięstwo białostoczan, ale wcale tak nie było. W pierwszej połowie utrzymywał się wynik 0:0, chociaż sytuacji z obu stron nie brakowało. Po zmianie stron jako pierwsi uderzyli goście, którzy po strzale Kamila Domańskiego wyszli na prowadzenie.

Jak się okazało, było to jednak miłe złego początki, a finisz w wykonaniu Futbalo był piorunujący. Wyrównał Stefanowicz, a kluczowe wydarzenie miało miejsce, gdy goście fatalnie wprowadzili do gry piłkę z autu, podając ją na środku boiska rywalom. Nastąpiła błyskawiczna kontra i premierowa w barwach białostockiego klubu bramka, której autorem był Joachim Witoszko.

W ostatnich fragmentach przyjezdni wycofali bramkarza, ale zamiast doprowadzić do remisu stracili jeszcze dwa gole. Dwukrotnie piłkę do pustej bramki posłał Sienkiewicz.

- Mieliśmy multum sytuacji, szczególnie w drugiej połowie i sami sobie zafundowaliśmy nerwówkę w końcówce. Dobrze, że wszystko się szczęśliwie skończyło i wygraliśmy, w moim odczuciu zasłużenie - komentuje trener Futbalo Jakub Budźko. - Kończymy rundę na piątym miejscu z niewielką stratą do miejsca barażowego. Chcemy bardzo solidnie przepracować przerwę w rozgrywkach i po niej grać jeszcze lepiej - dodaje.

WYNIKI 11. KOLEJKI
Futbalo Białystok - TAF Toruń 4:1 (0:0).
Bramki dla Futbalo: Stefanowicz - trzy, Witoszko.

BestDrive Piła - Futsal Szczecin 7:2, Orlik Mosina - Podkowa Teqball Club Podkowa Leśna 8:2, LZS Bojano - KS Gniezno 3:2, We Met Futsal Club Kamienica Królewska - Widzew Łódź 1:6, UMKS Zgierz - Dynamik Toruń 8:3.

1. Widzew Łódź 11 33 72-24
2. Futsal Club Kamienica Królewska 11 22 56-38
3. Orlik Mosina 11 19 30-29
4. BestDrive Piła 11 18 57-44
5. FUTBALO BIAŁYSTOK 11 17 35-36
6. Dynamik Toruń 11 16 46-48
7. TAF Toruń 11 15 37-57
8. KS Gniezno 11 14 30-31