Freskovita Wysokie Mazowieckie - Pelikan Łowicz 2:0

Michał Twardowski cieszy się po strzeleniu drugiego gola dla Freskovity.
Michał Twardowski cieszy się po strzeleniu drugiego gola dla Freskovity. Fot. Anatol Chomicz
Freskovita Wysokie Mazowieckie pewnie pokonała u siebie Pelikana Łowicz 2:0. Ozdobą meczu był piękny gol Arkadiusza Żaglewskiego.

Pomocnik "Mlecznych" zdecydował się na strzał z blisko 30 metrów i piłka ku zaskoczeniu rywali znalazła drogę do siatki.

- To był gol "do szatni". Godny największych stadionów świata - przyznaje Piotr Zajączkowski, trener Freskovity.

Gospodarze zasłużyli na tę bramkę, bo w pierwszej połowie byli drużyną groźniejszą. Pelikan ograniczał się jedynie do gry z kontry, ale nieliczne próby ataków kończyły się fiaskiem.

- Słowa uznania dla mojej drużyny za konsekwencję w obronie. Rywale praktycznie w całym meczu nie mieli żadnej groźnej okazji do zdobycia bramki - cieszy się Zajączkowski.

Po przerwie "Mleczni" dążyli do podwyższenia wyniku i dopięli swego w 72. minucie. Swojego piątego gola w tym sezonie strzelił Michał Twardowski, który wykończył akcję rezerwowego Tomasza Bzdęgi.

- Mogliśmy wygrać wyżej, ale nie wykorzystaliśmy kilku znakomitych sytuacji - kończy Zajączkowski.

Wyniki 10. kolejki

Freskovita Wysokie Mazowieckie - Pelikan Łowicz 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Żaglewski (44), 2:0 - Twardowski (72).

Freskovita: Holewiński - Czarnecki, Kołłątaj, Zalewski, Bartkiewicz, Trzaskalski (81. Ambrożewicz), Żaglewski, Strózik, Kołodziejczyk (73. Jegliński), Twardowski (87. Grzybowski), Kobeszko (53. Bzdęga).

Hetman Zamość - Concordia Piotrków Trybunalski 0:3, Okocimski Brzesko - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:0, OKS 1945 Olsztyn - Stal Rzeszów 1:1, Resovia Rzeszów - Jeziorak Iława 3:1, LKS Nieciecza - Przebój Wolbrom 1:0, Olimpia Elbląg - Kolejarz Stróże 2:3, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Start Otwock.

Mecz: Wigry Suwałki - GKS Jastrzębie - został przełożony.