Freskovita Wysokie Mazowieckie - Olimpia Elbląg 2:1, Jeziorak Iława - Wigry Suwałki 1:1

(ted, wdr)
Freskovita Wysokie Mazowieckie pokonała na własnym boisku Olimpię Elbląg 2:1.
Freskovita Wysokie Mazowieckie pokonała na własnym boisku Olimpię Elbląg 2:1. Fot. Anatol Chomicz (Archiwum)
Asysta i gol Marcina Trzaskalskiego wystarczyły do zwycięstwa "Mlecznych".

Wigry Suwałki zremisowały na wyjeździe z Jeziorakiem Iława 1:1, a Freskovita Wysokie Mazowieckie pokonała na własnym boisku Olimpię Elbląg 2:1.

"Mleczni" na tle beniaminka zaprezentowali się dojrzalej i zwyciężyli zasłużenie. Trzecią bramkę z rzędu w kolejnym występie zdobył Michał Twardowski, a drugie trafienie było dziełem najlepszego na boisku Marcina Trzaskalskiego.

- To nie pierwszy raz, kiedy Marcin jest nie do zatrzymania dla rywali. Od początku sezonu zbiera bardzo pochlebne recenzje - chwali prawego pomocnika Piotr Zajączkowski, trener Freskovity.

Mógł ustrzelić hat-tricka

Gospodarze uzyskali prowadzenie już w 4. minucie, kiedy podanie Trzaskalskiego przeciął Twardowski i z bliska trafił do siatki. Snajper "Mlecznych" mógł przed przerwą jeszcze kilka razy pokonać bramkarza rywali, ale na przeszkodzie stawał słupek albo brak zdecydowania.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków zespołu z Wysokiego Mazowieckiego. Po jednym z nich Trzaskalski otrzymał doskonałe podanie od Krzysztofa Zalewskiego, minął obrońcę gości i strzałem w długi róg podwyższył na 2:0.

- Przypadkowa bramka Piotra Trafarskiego wprowadziła trochę nerwówki w końcówce. Najważniejsze jednak, że mamy trzy kolejne punkty - podsumowuje Zajączkowski.

Znowu byli nieskuteczni

Z poczuciem niedosytu z Iławy wyjechali piłkarze Wigier. Remis na wyjeździe z groźnym rywalem niby nie jest zły, ale suwalczanie byli w tym spotkaniu zdecydowanie lepsi.

- Po wygranej z Kolejarzem Stróże chwaliłem swoich podopiecznych za poprawę skuteczności, a teraz znowu muszę ich zganić za indolencję strzelecką - mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier.

Nieskuteczność suwalczan rychło wykorzystali gospodarze. W 37. minucie szybko wykonali rzut wolny, po którym z 18 metrów szans Karolowi Salikowi nie dał Piotr Dymowski.

Wigry wyrównały tuż po przerwie. Koronkową akcję Sebastiana Radzio i Vitalijsa Zilsa celnym strzałem wykończył Daniel Ołowniuk.

Wyniki 7. kolejki

Freskovita Wysokie Mazowieckie - Olimpia Elbląg 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Twardowski (4), 2:0 - Trzaskalski (54), 2:1 - Trafarski (68).

Freskovita: Holewiński - Czarnecki, Zalewski, Kołłątaj, Bartkiewicz, Trzaskalski (80. Oświęcimka), Strózik, Żaglewski (65. Jakuszewski), Kołodziejczyk (70. Kobeszko), Bzdęga, Twardowski.

Jeziorak Iława - Wigry Suwałki 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Dymowski (37), 1:1 - Ołowniuk (49).

Wigry: Salik - Bajko, Rogoziński, Danilczyk, Makarewicz, Makuszewski, Świerzbiński, Drągowski (87. Łapiński), Radzio (76. Sadowski), Ołowniuk (74. Chudziński), Zils.

LKS Nieciecza - Hetman Zamość 2:0, Kolejarz Stróże - OKS 1945 Olsztyn 3:1, Pelikan Łowicz - Resovia Rzeszów 0:0, Przebój Wolbrom - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2, Start Otwock - Okocimski Brzesko 1:3, Stal Rzeszów - Concordia Piotrków Trybunalski 0:0, GKS Jastrzębie - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:1.