Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Frekwencja na stadionach Lotto Ekstraklasa. Jaga z siódmą frekwencją w lidze. W przeszłości bywało lepiej

Tomasz Dworzańczyk
Najwyższą frekwencję miały spotkania Górnika Zabrze, które gromadziły średnio 21964 widzów. Na drugim miejscu jest Lech Poznań z wynikiem 19430 kibiców na mecz, a podium zamyka Legia Warszawa z blisko 16 tysiącami. Jagiellonię wyprzedziły w tej klasyfikacji jeszcze Wisła Kraków (14928), Śląsk Wrocław (12932) oraz Lechia Gdańsk (11183).
Najwyższą frekwencję miały spotkania Górnika Zabrze, które gromadziły średnio 21964 widzów. Na drugim miejscu jest Lech Poznań z wynikiem 19430 kibiców na mecz, a podium zamyka Legia Warszawa z blisko 16 tysiącami. Jagiellonię wyprzedziły w tej klasyfikacji jeszcze Wisła Kraków (14928), Śląsk Wrocław (12932) oraz Lechia Gdańsk (11183). Wojciech Wojtkielewicz/ Anatol Chomicz
Mecze Jagiellonii w Białymstoku oglądało w tym sezonie średnio 9801 widzów. To dopiero siódmy wynik w ekstraklasie.

Najwyższą frekwencję miały spotkania Górnika Zabrze, które gromadziły średnio 21964 widzów. Na drugim miejscu jest Lech Poznań z wynikiem 19430 kibiców na mecz, a podium zamyka Legia Warszawa z blisko 16 tysiącami. Jagiellonię wyprzedziły w tej klasyfikacji jeszcze Wisła Kraków (14928), Śląsk Wrocław (12932) oraz Lechia Gdańsk (11183).

- Na frekwencję we wszystkich klubach, nie tylko Jagiellonii na pewno wpływ miała pogoda i niskie temperatury w końcówce rundy. Przykładowo mecze rozgrywane w środku tygodnia w grudniu to nie jest dobry pomysł i uważam, że lepiej byłoby te kolejki rozegrać w lipcu, czy sierpniu. Pod koniec roku boiska są zresztą już w kiepskim stanie i trudno oczekiwać od piłkarzy, że stworzą wielkie widowiska, a kibice nie chcą marznąć - przyznaje Ireneusz Mamrot, trener Jagiellonii.

Białostoccy fani zrobili się zresztą w tym sezonie wybredni, bo odkąd jest nowy stadion, to na mecze żółto-czerwonych przychodziło więcej widzów nawet w sezonie 2015/16, kiedy zespół walczył o utrzymanie się. W poprzednich rozgrywkach, kiedy drużyna do ostatniej kolejki biła się o mistrzostwo Polski, to średnio na mecz w rundzie zasadniczej przychodziło o trzy tysiące widzów więcej niż obecnie.

W tym sezonie na białostockim obiekcie pojawiło się łącznie 98013 widzów. Największą frekwencję miało spotkanie z Legią Warszawa, na którym obecnych było 17894 kibiców. Drugim meczem z największą widownią było starcie z Lechem Poznań (12156), a dziesięć tysięcy przekroczyły także letnie potyczki z Górnikiem Zabrze (11236), Sandecją Nowy Sącz (11399) oraz Piastem Gliwice (10658) i Śląskiem Wrocław (10437). Najmniej widzów pojawiło się przy Słonecznej przy okazji meczu z Pogonią Szczecin (4111), a niewiele więcej obserwowało starcie z Koroną Kielce (4774).

Takie liczby i tak pozostają w sferze marzeń Bruk Betu Termaliki Nieciecza, czy Sandecji Nowy Sącz, na których mecze przychodzi najmniej kibiców w ekstraklasie. Średnia widzów na spotkaniach Słoników to 3298, natomiast zajmujący ostatnie miejsce w tej klasyfikacji beniaminek gromadzi widownię na poziomie dwóch tysięcy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny