Fręch pokonała Jacquemot i awansowała do ćwierćfinału turnieju Saint Malo

Jacek Kmiecik
@magdalenafrech/Instagram
Trzecia polska rakieta, zajmująca 100. miejsce w światowym rankingu Magdalena Fręch pokonała 171. na liście Francuzkę Elsę Jacquemot 6:2, 6:3 w drugiej rundzie turnieju WTA 125 w Saint Malo i awansowała do ćwierćfinału. Rywalką Polki w walce o półfinał będzie zajmująca 103. miejsce Amerykanka Katie Volynets.

W pierwszym secie Fręch czterokrotnie przełamała rywalkę

Fręch i Jacquemot dotychczas grały ze sobą dwa razy. W 2020 roku na mączce również w Saint Malo wygrała łodzianka 6:2 6:4. W drugim meczu Elsa na kortach twardych w Dubaju 2022 wygrała 7:5 6:2.

W pierwszym secie Polka straciła swoje podanie dwukrotnie, ale na szczęście aż czterokrotnie przełamała Francuzkę. W ósmym gemie Fręch miała trzy piłki setowe. Dwie Elsa obroniła, ale trzeciej już się jej nie udało i po 43 minutach Fręch prowadziła 6:2. Jacquemot zanotowała w tej partii aż pięć podwójnych błędówh. Magda skuteczniej wykonywała pierwszy serwis 77 procent do 50 procent rywalki.

Zacięta gra w drugim secie i dwa break pointy Fręch

Pierwsze trzy gemy w drugim secie tenisistki wygrywały szybko i pewnie. Od czwartego gema znowu zaczęły popełniać błędy. W czwartym gemie Fręch nie wykorzystała pierwszego break pointa. W kolejnym gremie Jacquemot przełamała Polkę i wyszła na prowadzenie, ale długo nie cieszyła sięł przewagą.

Magda zaliczyła przełamanie powrotne, wygrała swoje podanie i broniąc kolejnego breaka i wyszła na prowadzenie 4:3. Po zaciętym gemie, w którym obroniła dwa breaki, udało jej się drugi raz przełamać. Swoim podaniem po półtorej godzinie zamknęła drugi gem i mecz, wykorzystując pierwszą piłkę meczową.