Fotowoltaika w leasingu lub pożyczce 101%. Dlaczego panele fotowoltaiczne się opłacają? Postaw na biznes zasilany słońcem

Materiał informacyjny Idea Getin Leasing SA
Fotowoltaika to przyszłość? W 2020 roku przedsiębiorcy zdecydowanie częściej poszukiwali możliwości pozyskania zewnętrznego finansowania paneli fotowoltaicznych. Dlaczego? Bo umożliwia ono szybką realizację inwestycji bez konieczności angażowania znacznego kapitału własnego, a inwestycja w energię słoneczną to znaczne oszczędności dla firm.

Rynek fotowoltaiczny to obecnie najszybciej rozwijający się sektor odnawialnych źródeł energii w Polsce. Dodatkowym napędem rozwoju są m.in. rosnąca świadomość ekologiczna przedsiębiorców, nowa opłata mocowa i coraz korzystniejsze oferty finansowania fotowoltaiki dla firm.

To zrozumiałe. Prąd to istotny element kosztów każdej firmy. Płacąc mniej za energię dzięki fotowoltaice, automatycznie można znacząco obniżyć koszty prowadzenia przedsiębiorstwawyjaśnia Romuald Mendelak, dyr. ds. rozwoju rynku maszyn i urządzeń w Idea Getin Leasing.

Nowa opłata mocowa, która obowiązuje od stycznia 2021 r., jest kolejnym dodatkowym kosztem wszystkich użytkowników sieciowego prądu. Wysokość opłat zależy od prognoz zużycia. W praktyce oznacza, że wszyscy przedsiębiorcy i rolnicy zapłacą dodatkowo 76,2 zł za każdą zużytą MWh (0,0762 zł/kWh) energii elektrycznej. Jest to dobry argument, żeby zadbać o produkcję prądu we własnym zakresie i uniknąć dodatkowych kosztów związanych z wprowadzoną opłatą mocową. Dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna spłaci się bardzo szybko i przez długie lata wygeneruje oszczędności dla firm.

Decydując się na własną instalację fotowoltaiczną, warto pamiętać, że poza znaczącym obniżeniem rachunków za energię elektryczną, przedsiębiorcy i rolnicy staną się niezależnym producentem ekologicznej energii, która posłuży do zasilania ich biznesu na długie latamówi Mariusz Lach, dyrektor Marketingu i Komunikacji Concept Energy, która oferuje instalacje fotowoltaiczne. – Ponadto, wielu kontrahentów i konsumentów zwraca uwagę już nie tylko na cenę produktu i jego jakość, ale także przykłada coraz większą wagę do warunków, w jakich dana rzecz jest produkowana. Firmy stawiające na innowacyjność i ekologię będą zyskiwały coraz więcej przywilejów, a także staną się wiarygodne i lubiane przez konsumentów. Dlatego warto zrobić krok naprzód już teraz i wprowadzić do swojego biznesu rozwiązania, które pozwolą wyróżnić się wśród konkurencjidodaje Mariusz Lach.

Fotowoltaika w leasingu pozwoli uniknąć podwyżek cen prądu?

Jak przekonuje Mariusz Lach, produkcja własnej energii może być skutecznym sposobem ograniczenia wpływu tzw. opłaty mocowej na prowadzoną działalność.

Wysokość nowej opłaty dystrybucyjnej zależna jest od ilości energii pobieranej z sieci energetycznej w ciągu dnia. Odpowiednio dobrana moc instalacji fotowoltaicznej, którą projektanci i doradcy energetyczni dopasowują do specyfiki prowadzonej działalności, a także do profilu poboru energii danego przedsiębiorstwa lub zakładu produkcyjnego, pozwoli maksymalnie obniżyć koszty nowej daniny. Gdy inwestycję we własną instalację fotowoltaiczną sfinansuje się leasingiem operacyjnym, pozwoli to dodatkowo skorzystać z korzyści tarczy podatkowej, a miesięczna rata może być niższa niż dotychczasowy rachunek za energię w firmie – tłumaczy przedstawiciel Concept Energy.

Fotwoltaika 101% - leasing czy pożyczka?

Początek roku to dobry moment na wybór dostawcy instalacji i pozyskanie finansowania, aby już w najbliższym sezonie optymalizować koszty prowadzenia biznesu. Dlatego Idea Getin Leasing wraz z autoryzowanymi dostawcami instalacji fotowoltaicznych z całej Polski przygotowała uproszczone zasady finansowania fotowoltaiki w leasingu bądź pożyczce na nieruchomościach komercyjnych (np. budynki, grunt) o łącznej sumie opłat tylko 101%. Aby wybrać odpowiednią formę finansowania, warto zapoznać się z zaletami obu rozwiązań.

  • Leasing umożliwia korzystanie z przedmiotu, a docelowo również jego nabycie, bez konieczności jednorazowego angażowania dużych środków własnych i jest przeznaczony dla firm.
  • W przypadku leasingu operacyjnego, raty leasingowe zmniejszają podstawę do opodatkowania podatkiem dochodowym. Leasing operacyjny pozwala również zminimalizować niemal do zera zbędną biurokrację – przedsiębiorca co miesiąc otrzymuje jedną fakturę do zaksięgowania. Wszelkie formalności są w znacznym stopniu wyeliminowane w procesie zawierania umowy.

Kolejnym plusem przy leasingu systemu fotowoltaicznego jest fakt, że taka instalacja zarabia sama na siebie, gdyż miesięczne oszczędności z tytułu produkcji ekoprądu pokryją prawie w całości raty leasingu.

Staramy się tak dopasować harmonogram spłat leasingu, aby raty były równe dotychczasowym kosztom energii. Po okresie finansowania całość wyprodukowanej energii elektrycznej stanowić będzie czysty zysk przedsiębiorcypodkreśla Romuald Mendelak z Idea Getin Leasing.

Instalację fotowoltaiczną można sfinansować również w pożyczce. Ta oferta skierowana jest do gospodarstw rolnych, którym zależy na elastyczniejszych warunkach i własności instalacji już od pierwszego dnia umowy.

Idea Getin Leasing proponuje leasing operacyjny bądź pożyczkę w umowie na okres 60 miesięcy przy wpłacie własnej 10%. Łączny koszt finansowania to zaledwie 1% przez cały pięcioletni okres finansowania. Do zawarcia transakcji w procedurze uproszczonej niezbędne są podstawowe dokumenty firmy bądź gospodarstwa. Oferta Fotowoltaika 101% IGL jest dostępna w ogólnopolskiej sieci sprzedaży spółki i potrwa do 31 marca 2021 r.

Aby zamówić kontakt z doradcą, wystarczy wypełnić formularz na stronie: fotowoltaika101.ideagetinleasing.pl

Fotowoltaika: co to jest?

Fotowoltaika jest jedną z form wytwarzania energii elektrycznej. Mówiąc w sporym uproszczeniu, polega ona na przekształcaniu światła słonecznego w energię. Jest więc nie tylko tania w użytkowaniu, ale także ekologiczna. Aby pozyskać energię elektryczną ze słońca, wykorzystuje się ogniwa fotowoltaiczne w modułach. Sercem sterującym pracą całej elektrowni słonecznej jest falownik fotowoltaiczny, który odpowiada za zmianę prądu stałego na przemienny, czyli taki, jaki wykorzystujemy do zasilania urządzeń elektrycznych.

Wysoka popularność fotowoltaiki wynika także z tego, że panele fotowoltaiczne są praktycznie bezobsługowe, bezawaryjne i odporne na różne czynniki pogodowe.

Dlaczego warto zainwestować w panele słoneczne?

  • Fotowoltaika obniża koszty prowadzenia działalności gospodarczej. To niższe rachunki za energię elektryczną i zabezpieczenie się przed wzrostem cen zakupu energii elektrycznej.
  • Zapewnia szybki zwrot z inwestycji – odpowiednio dobrana i zaprojektowana instalacja pozwala wyprodukować darmową zieloną energię elektryczną, która będzie wykorzystywana przez firmę lub gospodarstwo rolne na bieżące zużycie.
  • Korzystny system rozliczeń z zakładem energetycznym – firmy mogą być prosumentami energii odnawialnej.
  • Uniwersalny montaż dzięki możliwości posadowienia instalacji na wszystkich rodzajach pokrycia dachowego oraz na gruncie. Szybki i bezpieczny montaż, nawet w ciągu 10 dni od uruchomienia leasingu lub pożyczki.
  • Gwarancja 25 lat wysokiej wydajności pracy i żywotności paneli fotowoltaicznych.
  • Bezobsługowa technologia i bezawaryjna praca na długie lata.
  • Możliwość stałego monitoringu i optymalizacji pracy instalacji fotowoltaicznej dzięki monitoringowi online.

Materiał powstał we współpracy z Partnerem Idea Getin Leasing SA.

Materiał oryginalny: Fotowoltaika w leasingu lub pożyczce 101%. Dlaczego panele fotowoltaiczne się opłacają? Postaw na biznes zasilany słońcem - Gazeta Wrocławska

Dodaj ogłoszenie