Fortuna Puchar Polski. Wigry - Legia Warszawa 1:3. Z mistrzem kraju nie wolno tracić takich goli

Trener Legii Czesław Michniewicz do 64. minuty nie mógł być pewny swego, ale ostatecznie jego zespół ograł Wigry Adam Jankowski
Wigrom Suwałki nie udało się sprawić sensacji w 1. rundzie Fortuna Pucharu Polski. Nasz drugoligowiec przegrał u siebie 1:3 z mistrzem Kraju - Legią Warszawa i odpadł z rozgrywek.

Mający napięty terminarz trener Legii Czesław Michniewicz pozwolił odpocząć kluczowym zawodnikom, ale nie oznacza to, że na boisku zabrakło klasowych piłkarzy. Przeciwko Biało-Niebieskim wybiegli m. in. Rafael Lopes, Mateusz Hołownia, Lirim Kastrati, czy Igor Kharatin.

Suwalczanie zaczęli nieco speszeni i Legia groźnie zaatakowała, ale po rzucie rożnym Kacper Kostorz minimalnie chybił. Z czasem gospodarze zaczęli poczynać sobie coraz śmielej i jakkolwiek mistrzowie Polski wciąż mieli przewagę, to suwalczanie także zagrażali ich bramce.

W 40. minucie trybuny eksplodowały salwą radości. Z rzutu wolnego uderzał Patryk Mularczyk, Cezary Miszta źle odbił piłkę, do której dopadł Kacper Michalski i Wigry prowadziły 1:0! Nie trwało to długo, bo szybko zza pola karnego pięknie uderzył Kostorz i Hieronim Zoch był bezradny.

Po zmianie stron losy potyczki ważyły się do 64. minuty, kiedy katastrofalny błąd popełnił Zoch. Wybijający futbolówkę golkiper gospodarzy trafił nią w Kastratiego i mistrzowie kraju objęli prowadzenie. Z takim zespołem jak Legia nie można tracić takich bramek i nic dziwnego, że trener suwalczan Dawid Szulczek aż złapał się za głowę.

Suwalczanie próbowali jeszcze odrobić straty, zaatakowali, ale nadziali się na szybką kontrę przeciwników, którą mocnym strzałem pod poprzeczkę wykończył Mahir Emreli, pozbawiając drugoligowca złudzeń.

WYNIK 1. RUNDY PP
Wigry Suwałki - Legia Warszawa 1:3 (1:1).
Bramki: 1:0 - Michalski (4), 1:1 - Kostorz (42), 1:2 - Kastrati (64), 1:3 - Emreli (80). Żółte kartki: Mularczyk - Josue. Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Wigry: Zoch - Michalski, Ozga, Lewandowski, Pierzchała, Mularczyk (79. Grzelak) , Gojko, Łabojko (69. Sowiński), Babiarz (86. Ogrodowski), 1Rybicki (69. Iwao) , Adamek (86, Zaborski).
Legia: Miszta - Skibicki, Rose, Abu Hanna, Hołownia , Kastrati (90. Kisiel), 1Çelhaka (46. Charatin, Lopes (57. Muçi), Ribeiro (46. Skwierczyński), Kostorz (56. Emreli).