Fortuna Puchar Polski: Widzew Łódź - Legia Warszawa WYNIK, RELACJA, SKŁADY

Tomasz Biliński
Widzew bez argumentów, a Legia nie forsowała tempa i awansowała w Pucharze Polski Mateusz Kostrzewa/Legia.com
Legia Warszawa wygrała z Widzewem w Łodzi 1:0 i awansowała do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Zwycięskiego gola na początku środowego i mało porywającego starcia strzelił Mateusz Cholewiak.

Jak Czesław Michniewicz zapowiadał, tak zrobił. Trener Legii Warszawa w meczu 1/16 Fortuna Puchar Polski dokonał zmian w składzie w porównaniu do ligowego zwycięstwa nad Cracovią (1:0) w niedzielę. Jak podkreślał, starcie miało nie być przeglądem wojsk. Jednak w Łodzi w pierwszym składzie było tylko czterech graczy, którzy zaczęli potyczkę w Krakowie - Cezary Mistrza, Artur Jędrzejczyk, Andre Martins i Bartosz Kapustka.

Większość zmian była trafiona. Już w szóstej minucie goście objęli prowadzenie. Stratę Merveille Fundambu wymusił Joel Valencia (choć on akurat w pozostałym czasie meczu był jednym z najsłabszych wśród legionistów), piłka trafiła do Michała Karbownika, który dryblingiem i zwłaszcza efektownym podaniem asystował przy golu Mateusza Cholewiaka. Uniwersalny piłkarz - który w tym sezonie zagrał tylko 43 minuty w meczu o Superpuchar, a poza tym dwa spotkania w rezerwach - swoje zrobił nie mniej imponująco, bo bramkę zdobył kopnięciem z półobrotu.

Wydawało się, że kolejne gole lidera PKO Ekstraklasy są kwestią czasu. Jednak choć miał optyczną przewagę, to nie stwarzał groźnych akcji. Natomiast pod koniec pierwszej połowy to 11. zespół Fortuna I ligi próbował przejąć inicjatywę. Nie miał jednak argumentów, by zagrozić bramce 19-letniego Miszty. Coś zdziałać próbował Marcin Robak, ale niewiele z tego wynikało. Dość napisać, że gospodarze pierwszy celny strzał (i jedyny) oddali dopiero w 75. minucie.

Inna sprawa, że zespół Michniewicza nie forsował tempa. Zwłaszcza w drugiej połowie, mimo wejścia na boisko Pawła Wszołka, Luquinhasa czy Tomasa Pekharta. Spotkanie mieli jednak pod kontrolą i spokojnie awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski. To jedno z niewielu podobieństw do starcia na tym samym etapie rozgrywek rok temu. Wówczas legioniści przy pełnych trybunach stadionu przy alei Piłsudskiego wygrali 3:2.

Środowe spotkanie ze względu na obostrzenia odbyło się bez udziału publiczności. Pierwotnie miało zostać rozegrane pod koniec października, ale z powodu dużej liczby zakażeń koronawirusem w Widzewie zostało przełożone. Kolejna faza rozgrywek jest zaplanowana na luty. Natomiast już w niedzielę legioniści w ekstraklasie podejmą Piasta Gliwice (godz. 17.30, transmisja w Canal+ Premium), a Widzew w I lidze Arkę Gdynia (godz. 12.40, Polsat Sport).