Ford Service Pro. Serwis aut dostawczych – jak wybrać ten, który nie opóźni Twoich zleceń?

Materiał informacyjny Ford
Udostępnij:
Wybór dobrego serwisu aut dostawczych może pomóc nam oszczędzić sporo czasu i pozbawić nas stresu, ale jeżeli podejdziemy do niego lekkomyślnie, może nawet kosztować nas utratę zleceń. Niekompletne naprawy, odległe terminy i wydłużający się czas oczekiwania na odbiór to tylko niektóre z powodów, dla których powinniśmy wystrzegać się przypadkowych serwisów. Na co zwrócić uwagę wybierając serwis aut dostawczych dla naszej firmy?

Samochód dostawczy lub użytkowy jest w firmie jak statek na morzu - jak stoi w porcie, to nie zarabia. I podobnie jest z - nomen omen - flotą pojazdów, jak stoją unieruchomione – to nie zarabiają. A w przypadku samochodów straty generowane są przez przestoje spowodowane usterkami technicznymi, uszkodzeniami lub innymi przypadkami losowymi. Uniknąć ich nie sposób, ale każdy właściciel chce, by jak najszybciej przywrócić je do pełnej sprawności. A tu potrzebny jest dobry i szybki serwis aut dostawczych. Czy wiesz jednak, gdzie go szukać?

Ford Service Pro. Bezpieczna flota pojazdów dostawczych – dobry serwis oferuje nie tylko naprawy

Jaki powinien być idealny serwis aut dostawczych? Przede wszystkim szybki! Wszak pojazdy mają jeździć, a nie stać w naprawie. I właśnie po to Ford stworzył dla swoich klientów biznesowych Ford Service Pro – unikatową usługę, której celem jest skrócenie czasu potrzebnego na serwisowanie lub naprawę auta, zminimalizowanie kosztów obsługi pojazdu, a także zaproponowanie klientowi najróżniejszych udogodnień związanych z obsługą serwisową.

Dzięki usłudze Ford Service Pro wyłączenie danego auta z floty samochodowej ma trwać krócej niż w przypadku standardowych usług serwisowych.

Ford Service Pro. Serwis aut dostawczych – podstawowe kryteria wyboru

Każdy, kto prowadzi swój biznes, wie jak ważne, są minimum cztery kryteria:

  • możliwość zamówienia usługi lub towaru szybko poprzez internet;
  • czas realizacji zamówienia lub usługi;
  • możliwość zaproponowania usług dodatkowych;
  • koszt usługi lub zamówienia.

I to samo wiedzą w Fordzie. Zadbanie o prawidłowy stan floty samochodowej to gwarancja powodzenia wielu firm. Dlatego każdą wizytę w serwisie aut dostawczych możesz szybko umówić on-line ze swojego biura. Dzięki wydłużonym godzinom pracy Twoje auto zostanie naprawione przez noc, a jeśli nie możesz z nim przyjechać, to technicy Forda przyjadą we wskazane przez Ciebie miejsce. Odprowadzą także naprawiony samochód tam, gdzie zechcesz. Jeśli naprawa się przedłuży, będziesz miał zaproponowane auto zastępcze. A oprócz relatywnie niskiej ceny usługi, Twoje auto szybciej wróci „do pracy” i zacznie znowu na siebie zarabiać. Dzięki usłudze Ford Service Pro można zminimalizować okresy przestoju pojazdów i zmniejszyć koszty ich eksploatacji. Już samo to jest wymiernym czynnikiem przemawiającym za wybraniem Ford Service Pro.

Ford Service Pro. Serwis aut dostawczych – video check to gwarancja usługi

Oferowana przez serwisy Forda usługa Ford Video Check jest unikatową na rynku usług serwisowania pojazdów. Podczas przyjęcia auta dostawczego specjalista Forda rejestruje video oględziny auta, wskazuje części lub elementy wymagające wymiany lub naprawy, a następnie właściciel pojazdu otrzymuje wiadomość SMS z linkiem do filmu oraz dokonaną wyceną. Dzięki temu może sam, bez obecności w serwisie, przekonać się o proponowanym zakresie napraw i zadecydować o ich przeprowadzeniu.

Ford Service Pro. Serwis samochodów dostawczych Forda – ASO dopasowane do potrzeb Klientów

Klienci nie chcą – podobnie jak ich pojazdy – spędzać całego dnia w serwisie aut dostawczych. To strata czasu. Ford to rozumie i dlatego w usłudze Ford Service Pro jeśli auto trafi do serwisu do godziny 17:30, to już następnego dnia od 8:30 będzie ono gotowe do odbioru! Czyli już od rana nasz samochód może znowu zacząć na siebie zarabiać. Wszystkie serwisy Forda są zresztą otwarte w wydłużonych godzinach pracy – od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-19:00, a w soboty od 8:00 do 13:00.

Wiemy już, że usługa Ford Service Pro pomoże nam szybko przywrócić do pracy uszkodzony pojazd. Oczywiście czasami zdarza się, że zakres naprawy jest naprawdę duży i jeden mechanik nie jest w stanie szybko i sprawnie sobie z nim poradzić. Wtedy do dyspozycji jest usługa Express Service. Dzięki niej naszym autem zajmie się dwóch wykwalifikowanych techników jednocześnie. Z takim wsparciem czas naprawy ulegnie znacznemu skróceniu i nie przekroczy jednej godziny.

No dobrze, ale nie zawsze jest tak, że możemy z naszym pojazdem zjawić się w serwisie aut dostawczych. I na to także jest rozwiązanie. To Ford Mobile Service . Wystarczy bowiem tylko wskazać miejsce postoju auta, by zespół techników Forda pojawił się na miejscu i na miejscu rozpoczął serwis pojazdu (usługa ta dostępna jest u wybranych dilerów Forda do końca 2021 roku).

Jeśli jednak naprawa będzie wymagała więcej czasu lub część na tyle będzie nietypowa, że nie ma jej na stanie w magazynie i trzeba ją będzie indywidualnie zamówić, wtedy też nie ma problemu. Ford zapewni nam bowiem pojazd zastępczy, dzięki któremu nadal będziemy mogli prowadzić nasz biznes, a serwisowany samochód wróci do nas naprawiony tak szybko, jak będzie to możliwe.

Ford Service Pro. Same korzyści

Największą korzyścią wynikającą z funkcjonowania Ford Service Pro jest zapewnienie jak najkrótszego czasu obsługi serwisowanego auta, dzięki czemu ewentualne wyłączenie samochodu z floty samochodowej pojazdów trwa bez porównania krócej niż w przypadku standardowych usług serwisowych.

Nie bez znaczenia są także korzyści wynikające z możliwości naprawy auta w nagłych przypadkach praktycznie „od ręki”. Program Ford Service Pro oferuje także wydłużony i elastyczny czas pracy serwisów samochodów dostawczych, dojazd do Klienta czy udostępnienie mu pojazdu zastępczego.

To wszystko powoduje, że nasza flota samochodowa może pracować bez przeszkód cały czas, a jeśli samochody wymagają serwisu lub naprawy, zostanie ona wykonana szybko i w takich godzinach, by ich wyłączenie z użytkowania nie wpływało na prowadzoną przez nas działalność.


Advertisement

Materiał oryginalny: Ford Service Pro. Serwis aut dostawczych – jak wybrać ten, który nie opóźni Twoich zleceń? - Polska Times