Finał był wewnętrzną sprawą ekip z Białegostoku

Zespół Akademii Piłkarskiej II Talent wygrał V Bożonarodzeniowy Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej O Puchar Dyrektora MOSiR w Michałowie .

Finał imprezy, w której startowali 13-letni piłkarze, był wewnętrzną sprawą ekip z Białegostoku. Zespół AP II Talent, prowadzony przez Jacka Markiewicza, wygrał 3:0 z pierwszą drużyną Jagiellonii, trenera Tomasza Bernatowicza.

Oprócz młodych futbolistów z Białegostoku (Talent i Jagiellonia wystawiły po dwie drużyny) w szranki stanęły także dwie ekipy białoruskiego Niemana Grodno oraz LUKS Zabłudów, MOSiR Mońki, Rona Ełk i gospodarze z MOSiR Michałowo.

Walka była zacięta, o czym najlepiej świadczy fakt, że z 27 rozegranych spotkań, tylko sześć zakończyło się różnicą większą niż trzy gole.

Późniejsi zwycięzcy rozpoczęli marsz po triumf od rozgromienia 10:1 Zabłudowa, potem ograli w grupie także: Jagiellonię I (4:2), Michałowo (3:0) i Nieman II (5:0). Dało to podopiecznym Markiewicza awans do półfinału z pierwszego miejsca, a drugie zajęli żółto-czerwoni. W innej grupie najlepsi okazali się piłkarze drugiej drużyny Jagi oraz Rony Ełk.

W 1/2 finału ekipa AP Talent II gładko ograła 5:1 Jagiellonię II, a zacięty bój stoczyły pierwszy zespół Jagi i Rona. Dopiero po rzutach karnych 4:3 zwyciężyli białostoczanie, którzy w finale musieli uznać wyższość sąsiadów z AP Talent. Na najniższym stopniu podium stanęli ełczanie, po wygranej 4:2 z Jagiellonią II. Dalsza kolejność: 5. AP Talent I, 6. LUKS Zabłudów, 7. Nieman I, 8. MOSiR Michałowo, 9. Nieman II, 10. Promień.

Królem strzelców turnieju został Szymon Dębek (Rona), najlepszym bramkarzem - Bartosz Maliszewski (Jagiellonia I), a zawodnikiem - Kamil Markiewicz (AP Talent II). Wszystkie ekipy dostały pamiątkowe zdjęcia i puchary, zespołu z podium - medale. Były też statuetki dla wyróżnionych piłkarzy.