Filmowe Podlasie Atakuje! 2021. Poszukiwani zdolni twórcy filmowi z regionu

OPRAC.:
Alicja Olchanowska
Alicja Olchanowska
Filmowe Podlasie Atakuje! to przegląd filmów autorstwa twórców związanych z regionem. Nabór kandydatów trwa do 1 października.
Filmowe Podlasie Atakuje! to przegląd filmów autorstwa twórców związanych z regionem. Nabór kandydatów trwa do 1 października. Materiały prasowe/BOK
Już można wysłać zgłoszenia do przeglądu kina niezależnego Filmowe Podlasie Atakuje!. Twórcy filmowi mieszkający na Podlasiu lub pochodzący z regionu mają czas do 1 października.

Filmowe Podlasie Atakuje! to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino offowe, autorskie, nieprofesjonalne i eksperymentalne. W przeglądzie biorą udział zarówno uznani twórcy, jak i debiutujący artyści.

Kandydaci mogą wysyłać filmy fabularne, dokumentalne, animowane, czy teledyski. Pokaz wyselekcjonowanych produkcji odbędzie się 16 października 2021 w białostockim kinie Forum.

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • film (MP4, najlepiej h264, bitrate 15-20 Mbit/s)
  • pełny tytuł filmu, imię i nazwisko reżysera/reżyserki oraz czas trwania
  • krótkie streszczenie (max 5 zdań) filmu w języku polskim oraz angielskim
  • telefon oraz e-mail kontaktowy
  • zdjęcie z filmu (300 DPI)
  • zdjęcie reżysera/reżyserki (300 DPI)
  • informację o miejscu pochodzenia lub związku reżysera/reżyserki z Podlasiem
  • krótką biografię twórcy/twórczyni (max 5 zdań) w języku polskim oraz angielskim

Zgłoszenia przyjmowane są drogą:

– e-mail: [email protected]
lub
– pocztową/osobiście na adres:
Filmowe Podlasie Atakuje!
Białostocki Ośrodek Kultury
ul. Legionowa 5
15-281 Białystok

Do udziału w tegorocznym przeglądzie FPA! zapraszani są twórcy mieszkający na Podlasiu lub z niego pochodzący. Zgłoszenia należy wysłać do 1 października.

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

w
www.Koncerty.Bialystok.pl
Czemu Białystok jest pustynią kulturalną? Zamiast jednego sprawnego ośrodka kultury (z 1 dyrektorem, księgową, stróżem czy sprzątaczką) w jednym miejscu np. na ul. Legionowej - sala Forum, Fama) mamy kilkanaście instytucji w których większość pieniędzy zamiast na kulturę jest marnotrawiona na wiele lokali przez większą część czasu zamkniętych i niewykorzystywanych, dublujące się koszty i pracowników niemerytorycznych: sprzątaczki, stróżów, księgowe, remonty, sprzęty, sceny. Pusta sala kinowa w Białostockim Ośrodku Kultury zamiast koncertów, spotkań, dyskusji, wystawy których prawie nikt nie ogląda w Galerii Arsenał, Galerii Śleńdzińskich (zamiast w Białostockim Ośrodku Kultury), Centrum Zamenhofa nie w Ratuszu, muzeum wojska z poprzedniej epoki, osiedlowe domy (braku) kultury.

Łomża kupiła za 100 tys zł rozkładaną scenę by robić koncerty na rynku, Białystok przepłaca i robi przekręty na wynajmowaniu sceny na każdy koncert A Białostocki Ośrodek Kultury powinien wystawić scenę przy Ratuszu i codziennie dawać możliwości koncertów lokalnych zespołów które chętnie pokażą się nawet za darmo! BOK (sala kawiarni Fama, kina Forum) jak o finansowany przez miasto powinny udostępniać sale i sprzęt nagłośnieniowy, oświetleniowy na inicjatywy kulturalne nie na warunkach komercyjnych (także za darmo) i wspierać twórców kultury! Charakterystyczne, że dotychczas istniejące placówki kultury mają charakter zamknięty dla lokalnych inicjatywa twórców, zespołów, są nastawione na komercyjny zysk lub "profesjonalne: pozyskiwanie dotacji od lokalnych władz, posiadając horrendalne koszty utrzymania poprzez koszty utrzymywania lokali, wynagrodzenia z narzutami personelu (w tym niemerytorycznego jak stróże, sprzątaczki, administracja, księgowość).

Np. Białostocki Ośrodek Kultury organizujący za 1 mln 200 tys. zł kilkudniowe obchody "Dni Miasta" z koncertem kilku tzw. "gwiazd" nie może poradzić sobie z wystawieniem sceny na pustym w wakacje miejskim deptaku na czas letnich wakacyjnych popołudni wiejących nudą i udostępnieniu sceny i nagłośnienia na darmowe koncerty lokalnych twórców i zespołów, wystawy, pokazy filmów, dyskusje, spotkania z ciekawymi ludźmi, debaty, degustacje, warsztaty, szkolenia, próby związane ze sztuka, muzyką, literaturą, teatrem by miasto w wakacje nie świeciło pustkami i by tacy lokalni twórcy/ zespoły mogły zaprezentować swoją twórczość.
w
www.i.Bialystok.pl
Żenujące niszowe filmy których prawie nikt nie chce oglądać? Kanał Żubroofka na youtube https://www.youtube.com/channel/UC-XZ5lNK8ntNMLPhw7IbVsA ma 127 stałych widzów, kanały z Kononowiczem, Majorem czy Rolnicy.Podlasie po 10 000-100 000 :) A wydawanie pieniędzy na "kulturę" w Białymstoku POdsumowuje kontrola Naczelnej Izby Kontroli w Białostockim Ośrodku Kultury po koncercie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdy okazało się że dotacje z Urzędu Miasta są wyprowadzane do zewnętrznych firm na pozawyżane koszty sprzętu, sceny, plakatów (np. wykonywanych przez męża dyrektorki) a reklamowe filmiki, plakaty czy ulotki zamiast kilkaset złotych kosztują po kilka tysięcy złotych, a jak wszędzie w POlsce największe przekręty robi się przy okazji przetargów na remonty (szacowana wartość łapówek 10%-30%)? W Białymstoku istnieje kilkadziesiąt sal i scen w których popołudniami nic się nie dzieje! BOK, WOAK Spodki, BTL. Teatr Dramatyczny, Opera, Filharmonia, sale osiedlowych domów kultury, sale gimnastyczne i aule ponad 50 szkół i uczelni i sale prywatne np. Hotel Gołębiewski, kluby muzyczne jak Zmiana Klimatu, klub Gwint, Herkulesy, ACK Sepularium itp.

Sceny w Białymstoku:

WOAK Spodki (3 sale, każda po ok. 300 osób)

Opera (1000 osób, mniejsze sale kameralne kilkadziesiąt - kilkaset osób) amfiteatr 300 osób)

Filharmonia (sala 1000 osób, sala kinowa 100 osób)

Białostocki Teatr Lalek (2 sale na ok. 300 i 100 osób)

Białostocki Ośrodek Kultury (kino Forum ok. 300 osób, kawiarnia Fama ok. 300 osób)

Teatr Dramatyczny ok. 1000 osób

Akademia Teatralna ok. 100 osób

Doliczając sale osiedlowych domów kultury, sale gimnastyczne i aule ponad 50 szkół i uczelni i sale prywatne np. Hotel Gołębiewski, kluby muzyczne jak Zmiana Klimatu, klub Gwint, Herkulesy, ACK Sepularium itp. otrzymujemy kilkadziesiąt sal w których popołudniami kompletnie nic się nie dzieje!
Dodaj ogłoszenie