Festiwal Up To Date 2017 chce promować region (program)

Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz

Wideo

Zobacz galerię (9 zdjęć)
Na imprezę przyjedzie kilkunastu dziennikarzy ze świata. Zobaczą Puszczę Białowieską, okolice Biebrzy czy Kruszyniany

To jeden z nowych pomysłów, które mają połączyć promocję festiwalu muzycznego z promocją uroków województwa podlaskiego. - Wspiera nas Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna i Instytut Adama Mickiewicza - informuje Jędrzej Dondziło, pomysłodawca festiwalu Up To Date.

Impreza zacznie się w kolejny piątek, 8 września - jednocześnie w operze przy Odeskiej i na stadionie miejskim. Tam muzyka będzie rozbrzmiewać aż z czterech scen. Ale już dziś można oglądać plenerową wystawę na Rynku Kościuszki, w pobliżu Astorii, prezentującą historię festiwalu. Nie tylko muzyków, ale też miejsca - niezapomnianą Węglową - i ludzi, którzy pracowali przy tworzeniu imprezy.

Kolejnym pomysłem dowodzącym, że organizatorzy nie ograniczają się tylko do prezentacji różnych odmian muzyki elektronicznej i hiphopowej, będzie instalacja „There Will Be No Other Forest” w Galerii Arsenał. Peter Cusack uprawia dźwiękowe dziennikarstwo, podobnie pochodząca z Białegostoku Martyna Poznańska.

- Ich nagrania będą się odnosiły do ostatmich kontrowersji związanych z wycinką drzew w Puszczy Białowieskiej - zapowiada Dondziło. Otwarcie już 7 września o godz. 18 w Galerii Arsenał przy ul. Mickiewicza.

Ekipa Up To Date nie zapomina o promocji festiwalu wśród białostoczan. Uważni obserwatorzy ruchu ulicznego mogą wypatrzeć zielonego malucha z wypisanym hasłem „Pozdro techno” przemieszczającego się po ulicach miasta.

Podczas dwóch nocy na stadionie wypełnionych muzyką, uczestnicy festiwalu będą mogli też zapoznać się z ideą zapisywania się do banku dawców szpiku kostnego. Do adopcji psów ze schroniska dla zwierząt namawiać będzie Stowarzyszenie Happy Dog. Festiwalowicze będą też mieli okazję do zobaczenia żółtego volkswagena golfa z wielką tubą. To będzie instalacja „Manieczki Dance Mission” autorstwa Gregora Różańskiego i Mateusza Kazuli nawiązującą do początków kultury tanecznej w Polsce.

Po raz drugi wykonawców na stadionie miejskim będą mogli usłyszeć za darmo wszyscy, którzy ukończyli 50. rok życia. - To jedyna w swoim rodzaju okazja, by pokolenie, którego młodość przypadła nieco wcześniej, mogło również dotknąć naszej kultury muzycznej - zachęca Dondziło. I przypomina, że w tym roku po raz pierwszy techno będzie rozbrzmiewało w ogrodzie okalającym drewnianą willę - siedzibę Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego.

Do promocji imprezy dołącza się białostocki PSS Społem. 9 i 10 września posiadacze opaski festiwalowej dostaną w barach darmowy kompot.

Z kolei z myślą o fanach, którzy chcieliby podczas trwania imprezy pozostawić samochody w garażach, po występach w ramach tak zwanych Centralnych Salonów Ambientu, będą oni mogli skorzystać ze specjalnej linii autobusowej oznaczonej wspomnianym już hasłem „pozdro techno”.

HUCCI ZAMIAST ONRY

Z przyczyn niezależnych od organizatora nie dojdzie do skutku koncert francuskiego artysty Onry. Na niespełna dwa tygodnie przed festiwalem, z powodów zdrowotnych musiał on odwołać swój występ na Up To Date i wszystkich punktach trasy przez najbliższe 3 miesiące. Jego miejsce w programie festiwalu wypełni HUCCI - urodzony w Nowej Zelandii, a wychowany w Brighton w Anglii niezwykle utalentowany dwudziestolatek, którego twórczość jest zarówno melancholijna, zmysłowa, mroczna jak i taneczna. Ma na koncie dziesiątki świetnie przyjętych EPek, album datowany na 2015r., wsparcie największych trapowych producentów i występy dookoła globu. Cieszymy się, że już w tym roku będzie mógł wystąpić przed aptudejtową publicznością.

8 LAT UP TO DATE FESTIVAL W OBIEKTYWIE- WYSTAWA

Od 29.08.2017 r. do 13.09.2017 r. na Rynku Kościuszki można będzie podziwiać wystawę prezentująca 8 lat festiwalu w obiektywie. Festiwal już od blisko dekady dumnie prezentuje miasto jak i region, co doceniono licznymi wyróżnieniami. Z roku na rok przybywa kolejnych laurów i chluby dla Białostoczan od Białostoczan. Promowanie miasta, regionu, kultury to największy sukces, w którym może uczestniczyć każdy z Nas Podlasian. Zobaczcie jak przez tych 8 lat festiwal zmieniał się i wzrastał przy wsparciu i współpracy z lokalnym środowiskiem i sztabem oddanych sprawie wolontariuszy.

THERE WILL BE NO OTHER FOREST - WYSTAWA

Peter Cusack, Martyna Poznańska
7.09 - 10.09, 12.09 – 13.09,
Galeria Arsenał, ul Mickiewicza 2, 10:00 – 18:00,
wstęp bezpłatny
otwarcie wystawy – 7.09.2018 godzina 18:00

We współpracy z festiwalem Unsound w Krakowie oraz Galerią Arsenał Up To Date Festival zaprasza na wystawę do Galerii Arsenał poświęconej Puszczy Białowieskiej. Puszcza Białowieska to największe pozostałości pierwotnego lasu w Europie oraz dom wielu unikatowych gatunków roślin i zwierząt. Wzmożone wycinki drzew na tym terenie wzbudzają wiele kontrowersji, co odzwierciedla się w debatach, protestach, a także w pracy autorów wystawy - Petera Cusacka i Martyny Poznańskiej.
There Will Be No Other Forest to połączenie dokumentacji dźwiękowej z innymi, bardziej abstrakcyjnymi sposobami umożliwiającym przeżywanie Puszczy. Głównym przedmiotem zainteresowania wystawy są bliskie związki zachodzące między ludźmi a lasem oraz wewnętrzne zależności samej puszczy.

SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD JAZDY UP TO DATE FESTIVAL 2017

Up To Date Festival zawsze unikał programowania swoich wydarzeń na skróty. Kluczem do osiągnięcia zamierzonego efektu nigdy nie były po prostu najpopularniejsze nazwiska. Po ośmiu latach prezentacji tego co w elektronice i rapie legendarne, najciekawsze i najbardziej fascynujące, Festiwal może dziś pochwalić się lojalną i wymagającą publicznością. Ciekawość tego, co spotka nas po dotarciu na miejsce koncertów jest jednym z największych magnesów tego wydarzenia, który przyciąga do Białegostoku rekordową jak na lokalne wydarzenia publiczność spoza Białegostoku.

TIMETABLE – PIĄTEK, 8.09.2017

SCENA T-MOBILE ELECTRONIC BEATS:

21:00 - 1988 live
22:00 - Piernikowski
23:00 - PRO8L3M
00:00 - Lapalux AV live
01:00 - UZ
02:00 - Logistics
03:00 - Spinscott
04:00 - Doc Scott

SCENA TECHNOSOUL:

21:00 - Private Press live
22:00 - Art Crime
23:00 - Stojche
00:00 - Detroit In Effect
01:00 - Gesloten Cirkel live
02:00 - nthng
03:00 - Ancient Methods b2b Vatican Shadow
04:30 - Shifted & The Empire Line live
05:30 - Edanticonf live

CENTRALNY SALON AMBIENTU:

Otwarcie drzwi – 19:30
20:00 - Verge & Osmo Nadir live
21:00 - Prurient live

CZWARTA SCENA CZWÓRKI

20:00 - Boogie Mafia
22:00 – Rosalie.
23:00 - Adi Nowak
00:00 - Eltron John
01:30 - Harper

RED BULL 3STYLE SHOWCASE

20:00 – 03:00 - Falcon1 & Pacone

TIMETABLE – SOBOTA, 9.09.2017

SCENA T-MOBILE ELECTRONIC BEATS:

21:00 - Da Vosk Docta
22:00 - HEWRA
23:00 - O.S.T.R. Elektronicznie
00:00 - Clams Casino
01:00 - Hucci
02:00 - Lorenzo Senni live
03:00 - Amnesia Scanner live
04:00 - WIXAPOL S.A.

SCENA TECHNOSOUL:

21:00 - FOQL live
22:00 - Jacek Sienkiewicz live / DJ
23:00 - Peter Van Hoesen
01:00 - Ugandan Methods live
02:00 - Abdulla Rashim live
03:00 - Marco Shuttle
05:00 - Technosoul Showcase

CENTRALNY SALON AMBIENTU:

Otwarcie drzwi – 19:30
20:00 - Stefan Wesołowski live
21:00 - Murcof live

CZWARTA SCENA CZWÓRKI

20:00 - Bert
22:00 - HOLAK
23:00 - R.A.U.
00:00 - Jurek Przeździecki live
01:00 - Bert b2b Mr.Lex

RED BULL 3STYLE SHOWCASE

20:00 – 03:00 - 69Beats & Daaz

AKCJA 50+ ZABIERZ RODZICÓW NA UTDF

W tym roku powracamy z akcją 50+ na festiwalu Up To Date. Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, by pokolenie, którego młodość przypadła nieco wcześniej, mogło również dotknąć „naszej” kultury muzycznej. Było by nam niezwykle miło, gdybyście chcieli na festiwal Up To Date przyjść ze swoimi rodzicami, babciami czy ciotkami. Wejdźcie w tę samą przestrzeń i wspólnie cieszcie się muzycznym światem, który dla Was stworzymy.

ZASADY SĄ PROSTE:

→ W dniu festiwalu, każda osoba mająca powyżej pięćdziesięciu lat może uczestniczyć w nim za darmo. Wystarczy dowód osobisty.
→ Warto się spieszyć z przyjściem, bo ta oferta zależy od ilości uczestników i na pewno nie będzie trwała przez całą imprezę.
→ Zastrzegamy sobie prawo do odwołania akcji „50+" w dowolnym momencie z powodu ograniczonej pojemności obiektu.
→ Akcja dotyczy wyłącznie wydarzeń na Stadionie Miejskim, nie dotyczy więc Centralnego Salonu Ambientu, który odbywa się w innych lokalizacjach.
www.uptodate.pl/50plus

CENTRALNY SALON AMBIENTU W MUZEUM RZEŹBY IM. ALFONSA KARNEGO

W sobotę, drugi dzień festiwalu jego organizatorzy zapraszają miłośników ambientu do Muzeum Rzeźby im. Alfonsa Karnego w Białymstoku. Muzeum mieści się w zabytkowej willi przy ul. Świętojańskiej 17 w Białymstoku. Dziś oglądać tu możemy zachowany dawny układ pomieszczeń, fragmenty oryginalnych papierowych tapet, sztukaterie, polichromie, plafony, boazerie i fragmenty posadzek. Willa ta, wraz z całym okalającym go ogrodem, jest najlepiej zachowanym w Białymstoku przykładem miejskiej rezydencji z końca XIX wieku. W przypadku niesprzyjającej aury występy artystów odbędą się w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej – o szczegółach i ewentualnej zmianie lokalizacji będziemy informować w festiwalowych kanałach informacyjnych (uptodate.pl praz Facebook)

Podobnie jak przed rokiem po zakończeniu koncertów w ramach Centralnego Salonu Ambientu specjalna linia autobusowa „Pozdro Techno” przewiezie uczestników na Stadion Miejski, gdzie ulokowane będą pozostałe cztery sceny muzyczne.

PROMOCJE DLA FESTIWALOWICZÓW

PSS SPOŁEM I UP TO DATE FESTIVAL

Współpraca z silnym lokalnym partnerem jakim jest PSS Społem Białystok rozwija się z roku na rok. Po ubiegłorocznym miłym przyjęciu w tym roku ponownie do sklepów sieci trafiają kultowe już torby Pozdro Techno. Tylko w sobotę 9 września do każdych zakupów w wybranych sklepach PSS Społem otrzymacie Torbę Pozdro Techno w stylu Hugo Boss. Szczegóły na uptodate.pl

Akcja promocyjna z torbą to nie jedyna atrakcja, jaką przygotowaliśmy na ten rok we współpracy z PSS Społem. 9 i 10 września do każdego posiłku w barach PSS każdy uczestnik festiwalu otrzyma kompot gratis po okazaniu opaski festiwalowej. Oferta obowiązuje w następujących barach:
•Centrum Astoria, Ul. Sienkiewicza 4
•Bar Podlasie, Ul. Rynek Kościuszki 15
•Bar Hermes, Ul. Zagórna 10
•Bar Słowiański, Ul. Piastowska 11
•Bar Topolanka, Ul. Wasilkowska 22/24

Specjalne ceny czekają także na uczestników festiwalu w kilku białostockich restauracjach, gdzie po okazaniu opaski również otrzymają rabat. Restauracje honorujące festiwalowe opaski to:
- Horyzont -20%
- Bułka z Masłem -15%
- Pan PacMan – 20%
- Pan Pączek – 20%
- Inna Bajka – 20%

Festiwalowicze taniej też pojadą taksówką. Cooltura Taxi przygotowała specjalnych 20% rabat dla wszystkich, którzy okażą specjalną festiwalową kartę rabatową. Tę będzie można odebrać od hostess przed wejściem na teren festiwalu.

STREFA WYSTAWCÓW NA UP TO DATE FESTIVAL

Obok czterech muzycznych scen, które ulokowane zostały na terenie krytych parkingów Stadionu Miejskiego znalazło się także miejsce na nietypowe instalacje oraz stanowiska wystawiennicze. W przestrzeni festiwalowej pomiędzy występami kolejnych artystów będzie można zapoznać nie tylko zaopatrzyć się w kultowe ubrania marki Pozdro Techno czy podładować komórki w strefie T-Mobile, ale także zapisać się do bazy dawców szpiku, pomóc w adopcji psów razem z Happy Dogs czy wreszcie sfotografować się z Fiatem 126p, festiwalową maskotką, która od lat towarzyszy wydarzeniu i przebiera co raz to nowe wcielenia.

Na terenie festiwalu znalazło się także miejsce na kolejną instalację - MANIECZKI DANCE MISSION autorstwa Gregor Różańskiego i Mateusza Kazuli. Celem tej artystyczno-badawczej misji jest wyprawa do dyskoteki „Ekwador” w Manieczkach. Ekwador jest absolutną ikoną dla sceny klubowej polskich peryferiów lat 90.. Legenda tego miejsca sprawiła, że słowo "manieczki" stało się w pewnym momencie przysłowiowym określeniem dla różnych odmian muzyki elektronicznej, które były tam grane. Twórcy projektu wybrali się w podróż specjalnie stuningowanym Volkswagenem Golfem, który miał w ten sposób oddawać ducha epoki, w którym Ekwador święcił największe tryumfy. Samochód ten będziecie mogli zobaczyć na parkingach Stadionu Miejskiego podczas festiwalu.

Oprócz atrakcji dla ducha, festiwal również przewidział coś dla żołądka. Swoje strefy na festiwalu będą miały: Horyzont, Bułka z Masłem, PacMan, Pan Pączek, Inna Bajka, FrollDog i Lodziarnia 5Dębów i zapewnią uczestnikom również posiłki wegańskie i wegetariańskie.

UP TO DATE FESTIVAL SILNY RÓWNIEŻ LOKALNIE

Konsekwentna praca nad formułą i programem Festiwalu sprawia, że dziś chętnie wspierają go lokalni przedsiębiorcy. W tym roku w zakresie druku wielkoformatowego, materiałów promocyjnych i innych niestandardowych nośników reklamowych Festiwal wspomagają Globart Print i 3form. Artyści na trasie miedzy warszawskim lotniskiem a Białymstokiem jak co roku bezpiecznie i komfortowo podróżować będą samochodami wypożyczalni East-Rent. Politechnika Białostocka zapewni dystrybucję energii na terenie Stadionu Miejskiego, a lokalni restauratorzy zadbają o to, by każdy kto pojawi się na Festiwalu nie musiał czuć głodu. Oficjalnym partnerem festiwalu w tym roku jest także Łomża Jasne Pełne, które jest oficjalnym festiwalowym piwem. Swoich przestrzeni do organizacji festiwalowych wydarzeń użyczają Opera i Filharmonia Podlaska, Muzeum Rzeźby im. Alfonsa Karnego oraz Galeria Arsenał.

PROMOCJA POLSKIEJ KULTURY POZA GRANICAMI KRAJU

Tegoroczna edycja festiwalu potwierdza, że Up To Date Festival przez osiem lat swojej obecności w miejskiej przestrzeni stał się marką, z którą chętnie współpracują nie tylko lokalni przedsiębiorcy, ale i środowiska działające w sferze kultury. Po raz kolejny festiwal wspiera Instytut Adama Mickiewicz i serwis Culture.pl, który w pomaga Festiwalowi w promowaniu polskiej kultury poza granicami kraju zapraszając do Białegostoku przedstawicieli środowisk muzycznych z innych krajów na Up To Date Festival jak i poprzedzający go Taste The East. A pomiędzy dwoma weekendami września we współpracy z Podlaska Regionalną Organizacją Turystyczną zaprasza tych samych gości na wycieczki prezentujące moc drzemiącą w naszym mieście i regionie.

CENY BILETÓW I ZNIŻKA DLA KLIENTÓW T-MOBILE

Nowością w tym roku jest zniżka dla klientów T-Mobile, którzy nadal będą mogli kupić bilety po cenach z POPRZEDNIEJ SPRZEDAŻOWEJ PULI. Liczba biletów w niższych cenach jest ograniczona i dostępna wyłącznie za pośrednictwem bileterii GOING. W celu uzyskania zniżki wyślij SMS o treści UTD pod numer 80557, otrzymany kod wprowadź podczas zakupu biletu na Going.pl

BILETY I KARNETY

Karnet Stadion - 119 PLN/99 dla klientów T-Mobile
Bilet jednodniowy Centralny Salon Ambientu – 45 PLN – BLISKIE WYPRZEDANIA
Bilet jednodniowy Stadion Miejski – 65 PLN

Płatność w kasach biletowych w dniu festiwalu tylko gotówką

PUNKTY SPRZEDAŻY STACJONARNEJ:

Sieć Sklepów Saturn, Empik, Media Markt,
Bułka z Masłem, Białystok, ul. Lipowa 4,
Francja Elegancja, Białystok, ul. Nowy Świat 3,
Baristacja, Białystok, ul. Sienkiewicza 7,
GramOffOn, Białystok, ul. Malmeda 17,
Pan Pacman, Białystok ul. Nowy Świat 2,
Side One, Warszawa, ul. Chmielna 21.

SPRZEDAŻ ONLINE:

www.biletomat.pl
www.going.pl
www.eventim.pl

Więcej punktów dystrybucji na: http://www.uptodate.pl/bilety
Link do wydarzenia na FB - https://www.facebook.com/events/1058381807595491/

UP TO DATE FESTIVAL W BIAŁYMSTOKU

Up To Date Festival nie jest zwykłym festiwalem! W ciągu siedmiu ostatnich lat z niedużej lokalnej imprezy Festiwal stał się unikatowym wydarzeniem muzycznym i dzięki pasji tworzenia, jakiej nieustannie oddają się jego organizatorzy, swym charakterem przyciąga najciekawszych twórców gatunku z całego świata. Systematyczny rozwój festiwalu jest bez wątpienia wynikiem niebanalnej promocji, która stała się głównym magnesem festiwalu zarówno dla fanów muzyki jak i miłośników nieszablonowych wydarzeń kulturalnych.

Festiwal na dobre zadomowił się w surowych wnętrzach krytych parkingów Stadionu Miejskiego przy ul. Słonecznej w Białymstoku, które w drugi weekend września wypełnią się muzyką po brzegi.

T-MOBILE ELECTRONIC BEATS

T-Mobile Electronic Beats wystartował w Polsce w 2016 stając się częścią najważniejszych polskich festiwali w ramach dedykowanych scen oraz tworząc wyjątkowy portal www.electronicbeats.pl promujący szeroko pojętą kulturę miejską. W 2017 roku Electronic Beats jest także odpowiedzialny za selekcję artystów na swoich scenach podczas festiwali muzycznych – Tauron Nowa Muzyka Katowice, Audioriver, Up To Date Festival oraz festiwalu filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty. Wspiera także wydarzenia o nieco innym charakterze m.in. Enea Spring Break, Warsaw Gallery Weekend, czy Warsaw Games Week. Niezależnie od partnerstw w bieżącym roku Electronic Beats zaprosiło do Polski legendarny zespół Gorillaz na dwa promocyjne koncerty tym samym stając się promotorem muzycznym.

Zobacz też:

Up To Date od kuchni. Subiektywnym okiem festiwalowicza [ZDJĘCIA]

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3