Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ferie zimowe 2022: wracają półkolonie i wyjazdy, skorzysta z nich co najmniej 130 tys. dzieci. Trzeba jednak przestrzegać specjalnych zasad

Emil Hoff
Emil Hoff
Ferie zimowe 2022: wracają półkolonie i wyjazdy, skorzysta z nich co najmniej 130 tys. dzieci. Trzeba jednak przestrzegać specjalnych zasad. Ministerstwo Edukacji i Nauki wprowadziło regulacje i opublikowało podręcznik bezpieczeństwa na feriach.
Ferie zimowe 2022: wracają półkolonie i wyjazdy, skorzysta z nich co najmniej 130 tys. dzieci. Trzeba jednak przestrzegać specjalnych zasad. Ministerstwo Edukacji i Nauki wprowadziło regulacje i opublikowało podręcznik bezpieczeństwa na feriach. Szymon Starnawski, Polska Press
W minionym 2021 r. wyjazdy na ferie były ograniczone, a zimowe półkolonie dostępne tylko dla uczniów niektórych klas. W 2022 r. ferie zimowe wracają jednak do względnej normalności. Ministerstwo Edukacji i Nauki zatwierdziło już ponad 4 tys. ofert zimowego wypoczynku dla dzieci. Wracają wyjazdy krajowe, zagraniczne i półkolonie. Trzeba jednak przestrzegać specjalnych zasad.

Spis treści

Ferie zimowe 2022: baza wypoczynku gwarantuje rzetelność organizatora

Jak informują przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki, kuratorzy oświaty zatwierdzili już 4,5 tys. zgłoszeń do specjalnej bazy organizatorów wypoczynku zimowego. Tak duża liczba ofert zapewnia dzieciom i młodzieży wiele możliwości spędzenia ferii zimowych 2022.

Baza wypoczynku zimowego pozwala rodzicom i opiekunom łatwo i szybko sprawdzić, czy organizator wyjazdu lub półkolonii działa zgodnie z obowiązującymi przepisami i procedurami MEiN.

Regulacje Ministerstwa mają na celu zapewnienie dzieciom bezpiecznego wypoczynku w czasie trwającej pandemii COVID-19. Ze szczegółowymi regulacjami, obowiązującymi organizatorów zimowego wypoczynku, można zapoznać się na stronie Ministerstwa.

MEiN opublikowało także poradnik dla organizatorów wypoczynku i rodziców, dotyczący zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Poradnik dostępny jest TUTAJ.

Na ferie zimowe 2022 wyjedzie ponad 130 tys. uczniów. Wracają półkolonie

Z podanych przez MEiN danych wynika, że w okresie ferii zimowych 2022 z oferty zorganizowanego wypoczynku skorzysta ok. 130 tys. uczniów. Spośród nich:

  • 80 tys. skorzysta z wyjazdów krajowych
  • 44 tys. weźmie udział w półkoloniach
  • 3,3 tys. wybierze się za granicą

Jeśli zastanawiacie się nadal, gdzie posłać dzieci na ferie zimowe 2022, przeszukajcie bazę bezpiecznych organizatorów wypoczynku. Jest dostępna TUTAJ.

Ferie zimowe 2022 w czterech różnych terminach. Sprawdź swoje województwo

Organizatorzy zorganizowanego wypoczynku zimowego nadal mogą zgłaszać swoje oferty na kolejne terminy ferii. Warto przypomnieć, że w przeciwieństwie do zeszłego roku, gdy ferie w całej Polsce odbywały się w jednym terminie, w 2022 r. uczniowie z poszczególnych województw będą cieszyć się zimowym wypoczynkiem w czterech różnych terminach, w kolejności:

  • 17-30 stycznia: województwa kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 24 stycznia – 6 lutego województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie
  • 31 stycznia – 13 lutego województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 14-27 lutego województwa lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

Źródło: gov.pl

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny