Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ferie w mieście - klub, galeria, a może IPN?

Urszula Zimnoch, [email protected], tel. (085) 74 88 518
Półzimowiska w klubach osiedlowych, warsztaty komiksowe, ferie ze sztuką i na sportowo, w muzeum, a nawet w Instytucie Pamięci Narodowej. Jest w czym wybierać. Podpowiadamy, gdzie są jeszcze wolne miejsca. I za ile.

"Partia i jej bijące serce", "300 procent normy, czyli historia pewnego eksperymentu;, "Ideologia w życiu codziennym i kulturze". To tematy z cyklu feryjnych spotkań w Instytucie Pamięci Narodowej w Białymstoku. Propozycja IPN jest skierowana do uczniów klas maturalnych. Zapisy do 30 stycznia (tel. 085 664 57 87).

Także białostockie instytucje kulturalne przygotowały bogatą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych. W MDK oraz Domu Kultury Zachęta listy uczestników zapełniły się w błyskawicznym tempie. Ale są jeszcze miejsca, gdzie zapisy trwają.

Filmowo i komiksowo

Białostocki Ośrodek Kultury (tel. 085 742 15 15) w ramach Akcji Zima zaprasza dzieci w godzinach od 10-12 na filmy, spektakle teatralne, taneczne, edukacyjne spotkania i wspólne śpiewanie w Kinie Forum (ewentualnie w kawiarni Fama). Wstęp na seanse filmowe kosztuje 2 złote, a pozostałe imprezy są bezpłatne. Również w Famie 24 stycznia, godz. 13-15.30 odbędą się warsztaty "W komiksowych Chmurach";. Są kierowane do dzieci klas I-III szkół podstawowych. Trzeba zapłacić 6 zł.

Artystycznie

Warsztaty plastyczne pt. "Szalona awangarda" proponuje Galeria im. Sleńdzińskich przy ul. Waryńskiego 24A (tel. 085 652 32 77). Będą poświęcone nowatorskim kierunkom w sztuce I połowy XX wieku. Zaplanowane m.in. multimedialne pokazy ilustracji oraz zajęcia praktyczne. Galeria zaprasza do uczestnictwa młodzież w wieku od 12 do 18 lat.

MOSiR

Tu zaplanowano dwutygodniowe półkolonie zimowe przy ul. Włókienniczej 4 (tel. 085 65 26 988) z basenem, zajęciami w sali gimnastycznej oraz siłowni. W cenie 340 złotych jest również wyżywienie. Dla chętnych przewidziano też kurs pływania. 45-minutowe zajęcia będą odbywać się codziennie.

Kluby osiedlowe

Os. Nowe Miasto

Klub "Dziupla" przy Rzymowskiego 49A (tel. 085 66 33 142) proponuje zajęcia na zasadzie "otwartych drzwi." W programie: warsztaty plastyczne, wokalne oraz tańca nowoczesnego. Oprócz tego gry i zabawy, konkursy oraz wycieczki do kina, fikolandu i kręgielni. Dzieci członków spółdzielni mogą brać udział w zajęciach za darmo, a pozostałe płacą 6 zł za godzinę. Zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych odbywają się w godz. 9-13, a dla młodzieży gimnazjalnej w godz. 13-15.

Os. Leśna Dolina

Mini Klub przy ul. Powstańców 1 (tel. 085 65 46 891) jak co roku przeprowadza akcję zima. Jest skierowana do dzieci szkół podstawowych. Będą to wspólne wyjścia do kina, kręgielni, a także kulig w Supraślu. W planach również turnieje tenisa stołowego, tańca na matach i gry w kolory.

Os. Zielone Wzgórza

Klub Kaktus (ul. Słonecznikowa, tel. 085 661 61 75) przygotował bogaty program półzimowiska. - Będziemy się zajmować dziećmi w godz. 8 do 16. W programie wyjścia na basen, do fikolandu, teatru oraz kina - zdradza Elżbieta Karpacz. - Będą też zajęcia taneczne i plastyczne. A wszystko za 35 zł za tydzień. W półzimowisku mogą wziąć udział dzieci w wieku od 7 do 13 lat.

Os. Przydworcowe

Ciekawy program na spędzenie ferii zapewnia klub Puchatek przy Stołecznej (tel. 085 74 45 117) Będą to spotkania z policjantami na temat bezpieczeństwa drogowego, spotkania z treserami psów w ramach programu "Kudłaty przyjaciel". Oczywiście wyjścia do kina i teatru. A jak śnieg się utrzyma - również kulig, sanki i olimpijka zimowa. Za dwutygodniowe półzimowisko trzeba zapłacić 230 zł. W cenę wliczone są obiady, opieka pedagogiczna w godz. od 8 do 16 oraz ubezpieczenie NNW.

Os. Dziesięciny i Wysoki Stoczek

Oferty zimowisk przygotowały również kluby Gaj przy Gajowej 68/1 (tel. 085 65 31 111), Kalina przy Kalinowej 9 (tel. 085 65 42 572) oraz Stoczek przy Dziecinnej 9 (tel. 085 65 32 274). Są one podobne do propozycji klubu Puchatek. Również tutaj w cenę wliczone jest wyżywienie. W Kalinie za dwa tygodnie trzeba zapłacić 270 złotych. Ale w programie klubu jest również kulig i wyjazd na narty biegowe w miejscowości Dzikie.

Os. Słoneczny Stok

Osiedlowe Centrum Stok przy Stromej 33 (tel. 085 66 10 019) swoją ofertę na ferie kieruje wyłącznie do członków spółdzielni. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10-14 dzieci mogą skorzystać z zajęć komputerowych, teatralnych i tanecznych. - Przewidujemy także wyjścia na basen, kręgielni, do kina, a także na ściankę wspinaczkową - dodaje Elżbieta Szpajchler z Centrum Stok. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Os. Sienkiewicza

Dzieci z osiedla Sienkiewicza w czasie ferii będą mogły codziennie przychodzić do klubu Mikron przy Nowogródzkiej 6/1 (tel. 085 67 54 339). Będą to bezpłatne półtora- lub dwugodzinne zajęcia na przykład z modelarstwa, jogi, hip-hopu oraz tańca towarzyskiego. Odbędzie się również turniej tenisa stołowego z nagrodami, a na zakończenie ferii - spektakl teatralny oraz bal karnawałowy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny