MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ferie 2012. Propozycje na zimowe wakacje w Białymstoku

Anna Kopeć
Klocki Lego mogą rozwijać dzieci
Klocki Lego mogą rozwijać dzieci sxc.hu
Ferie zimowe rozpoczynają się już 21 stycznia i potrwają do 5 lutego. Tym, którzy nie wyjeżdżają poza miasto, podpowiadamy jak ciekawie i aktywnie spędzić w Białymstoku dwa wolne tygodnie od szkoły.

Ferie w mieście nie muszą być nudne. Na czas zimowych wakacji białostockie instytucje przygotowały kilka ciekawych propozycji.

Zimowisko z klockami LEGO
Centrum im. L. Zamenhofa (ul. Warszawska 19) oddaje do dyspozycji kilka tysięcy klocków LEGO. W dniach 23 stycznia-3 lutego proponuje kreatywną zabawę dla dzieci w wieku 6-16 lat. Zajęcia dla grup zorganizowanych trwają godzinę i kosztują 10 zł od osoby. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję sprawdzić się w roli architektów-budowniczych przy rekonstrukcji jednego z białostockich zabytków. Dzieci i młodzież poznają najważniejsze zabytki i pomniki Białegostoku, podstawowe terminy związane z architekturą. Uczestnicy będą mogli wykazać się pomysłowością przy projektowaniu obiektów i symboli związanych z Podlasiem. Prowadzący prezentują wybrane pomniki i rzeźby znajdujące się w Białymstoku (np. Kawelin, Pomnik Wielkiej Synagogi). Następnie uczestnicy odtworzą wybrany obiekt, bądź projektują własny związany z historią miasta. Będą też zajęcia ze skojarzeniami. Rezerwacje przyjmowane z trzy dniowym wyprzedzeniem pod nr tel. 85 676 73 67.

28 stycznia organizowane będą warsztaty budowania i programowania maszyn z klocków LEGO Mindstorms NXT 2.0 dla osób w wielu 9-19 lat. Zajęcia trwają dwie godz., kosztują 15 zł od osoby, ilość miejsc jest ograniczona, a zapisy przyjmowane są pod nr tel. 85 676 73 67. Każdy z uczestników może zostać inżynierem mechatroniki, skonstruować maszyny zdolne do pokonywania labiryntu dróg, segregowania elementów, rozróżniania kolorów. Natomiast 4 lutego o godz. 12 odbędzie się wielki finał, na którym prezentowany będzie gotowy Ratusz z klocków. W konkursie na symbol miasta można także wygrać zestawy klocków LEGO.

Muzyczne kolonie
Tradycyjnie Akademia Rock'n'rolla (Al. 1000-lecia PP 6) na czas ferii zimowych organizuje muzyczne zimowisko dla dzieci i młodzieży. To dobra okazja by nauczyć się gry na wymarzonym instrumencie. W ramach zimowiska organizatorzy zapewniają naukę na wybranym przez siebie instrumencie, granie w zespole, obiad (zupa i drugie danie), wyjście do kręgielni MK Bowling, koncert z udziałem wszystkich uczestników zimowiska. Można zapisywać się na dwa turnusy w terminach 23-27 stycznia i 30 stycznia-3 lutego. Cena każdego z turnusów to 300 zł. Zapisy pod numerami telefonów 508 763 919, 85 653 96 25.

Ferie z wędką
Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w dniach 23-27 stycznia organizuje bezpłatny kurs na kartę wędkarską dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. Zajęcia rozpoczną się w poniedziałek 23 stycznia o godz. 10 w świetlicy Zarządu Okręgu przy ul. Jurowieckiej 33 (II piętro). Zajęcia prowadzone będą codziennie przez działaczy i pracowników biura. Kurs zakończy się 27 stycznia bezpłatnym egzaminem na kartę wędkarską. W kursie może wziąć udział młodzież która ukończyła 14 lat.

W pracowni plastycznej
Dla pasjonatów sztuk plastycznych pracownia Zaułek Sztuki (Al. Solidarności 9) przygotowała warsztaty artystyczne w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat) w dniach 23-27 stycznia w godz. 9-15 oraz młodzieży z gimnazjum i liceum w terminie 31 stycznia-3 lutego w godz. wtorek, środa, czwartek 13.30-16.30, w piątek 11-14. Będzie można rysować, malować i lepić. Uczestnicy poznają ważne dzieła artystów i będą malować ich techniką. Inspirując się sztuką światową wykonają maski afrykańskie, poznają aborygeńskie malarstwo kropkowe, wykonają egipski amulet. Z masy papier-mache ulepią przyjazne stwory i zgłębią tajniki malarstwa fakturowego. Starsi mogą skorzystać z intensywnego kurs rysunkowego i malarskiego, prowadzonego przez akademickiego wykładowcę, absolwenta warszawskiej ASP i supraskiego liceum plastycznego. Będzie można wykonać rysunki studyjne martwych natur, malarstwo fakturowe.
Cena warsztatów to 150 zł. Rezerwacja i dodatkowe informacje pod nr tel. 784 06 11 33 i mailem [email protected].

Półzimowisko na sportowo
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza dzieci w wieku 7-13 lat na półzimowisko podczas ferii zimowych w dniach 23 stycznia -3 luty. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku, w godzinach 7-16:30 w budynku Pływalni Sportowej przy ul. Włókienniczej 4. Organizatorzy zapewniają: drugie śniadanie i obiad, grę w tenisa stołowego i piłkarzyki, zajęcia na pływalni (dzieci starsze na dużym basenie, młodsze na brodziku - łącznie dziewięć godzinnych wejść), gry i zabawy, konkursy z nagrodami, wyjścia do kina, fikolandu, wycieczkę na zakończenie turnusu. Zapisy przyjmowane są pod nr tel. 85 65 26 988 i w budynku pływalni przy ul. Włókienniczej 4 w godz. 8-15 (I piętro pokój 23). Cena to 500 zł od osoby.

Zakręcone ferie w Kręgu
Klub rozrywki Krąg (ul. Wierzbowa 6) zaprasza dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 16. W programie zajęć: warsztaty radiowo-telewizyjne, wyjścia do kina, muzeum, na strzelnicę, do kręgielni, do centrum zabaw, na przedstawienia teatralne, dyskoteki, zajęcia sportowe, plastyczne, seanse filmowe, wyjazd za miasto z ogniskiem, zabawy i konkursy, dwa posiłki: obiad i podwieczorek. Szczegółowe informacje pod nr tel. 85 66 28 100.

Zgłoś swoją ofertę

Co roku Kurier Poranny przygotowuje listę miejsc, które warto odwiedzić w czasie ferii zimowych. Jeśli organizujesz zimowiska, półkolonie, zabawy dla dzieci i młodzieży zgłoś do nas swoją propozycję. Oferty można przesyłać mailem na adres: [email protected] i zgłaszać telefonicznie pod nr 85 748 95 11. Napiszemy o nich, a niektóre miejsca odwiedzimy z aparatem fotograficznym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny