Felix 2 - Fotowoltaika dla Twojego domu i biznesu

Artykuł sponsorowany Paweł Danilczuk Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowo Remontowe FELIX 2
Na wstępie przedstawię naszą firmę, która powstała w 1993 roku i zajmowała się sprzedażą sprzętu RTV AGD Szybko jednak okazało się, że naszą mocną stroną stała się usługa i sprzedaż instalacji klimatyzacyjnych. Można powiedzieć, że jesteśmy jedną z pierwszych firm, które opanowały rynek podlaski. Rozwój gospodarki pokazał, że jednak sama klimatyzacja nie wystarczy i rozszerzyliśmy swoje działania o przemysłowe instalacje wentylacyjne, które dały nam większe możliwości. Realizacje: galerii, szpitali, sal weselnych, domów pogrzebowych, zaopatrywanie w instalacje różnych przedsiębiorstw sprawiły, że wyspecjalizowaliśmy się w branży sanitarnej na tyle, że z czystym sumieniem możemy stwierdzić, że naszą pracę traktujemy jak pasję, którą doskonalimy i rozwijamy do dziś.

Nasz dział sanitarny to nie tylko wentylacja i klimatyzacja, a także hydraulika, bez której żaden budynek nie może powstać. Rynek wymusił na nas rozwój praktycznie wszystkich gałęzi, które są potrzebne do zbudowania i oddania budynków do użytku. Dziś, wchodząc na budowę, ciężko jest zadowolić inwestora jedną dziedziną, większość projektów jest realizowana kompleksowo i dlatego nasza firma staje na wysokości zadania i spełnia zaplanowane cele i terminy.

Ostatnie lata pokazały, że większość z nas stawia na ekologię i odnawialne źródła energii, a szczególnie na fotowoltaikę. Modne stało się zakładanie pompy ciepła, która w towarzystwie instalacji fotowoltaicznej szturmem zdobywa rynek. Dofinansowania płynące z różnych źródeł, jak i podwyżki prądu skłaniają wielu z nas do zakupu takiej instalacji. Cieszę się, że większość z nas zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z tego typu instalacji, jakim jest instalacja fotowoltaiczna.

Własna produkcja prądu na potrzeby gospodarstwa to naprawdę świetne rozwiązanie, które pozwala czuć się bezpiecznie wśród licznie zapowiadanych podwyżek prądu. Niezależni od dostawcy możemy spać spokojnie, wiedząc, że na naszym dachu pracuje instalacja, która dobrze dobrana i zainstalowana może nam posłużyć bardzo długo. Pompy ciepła, które montujemy nie tylko w przedsiębiorstwach, ale w domach jednorodzinnych, sprawiają, że użytkowanie staje się naprawdę super ekologiczne, a zarazem tanie. Już odchodzimy od pieców na paliwa stałe, czyli węgiel, drewno, biopaliwo, a nawet zdarza się, że nasi klienci rezygnują z pieców gazowych na rzecz pomp ciepła.

Wszystko to za sprawą fotowoltaiki, która z roku na rok zalewa nasz rynek. Warto też zwrócić uwagę na czyhające niebezpieczeństwa, o których się głośno nie mówi. Jako właściciel firmy, która jest na rynku ponad 25 lat, muszę ostrzec, że dziś fotowoltaiką zajmuje się praktycznie każdy. Firmy rosną jak grzyby po deszczu, proponując instalację na każdy rodzaj dachu, podłoża czy też mocy. Metody sprzedaży są bardzo agresywne i nastawione na skłonienie klienta na szybkie zawarcie umowy i realizację. Nie zapomnijmy o tym, że zakładamy instalację na minimum 25 lat i uważam, że trzy czwarte tych firm, które teraz są na rynku, od których kupiliśmy instalację, już nie będzie istnieć. Przeglądając różne projekty czy też wykonane instalacje, napotykamy szereg błędów, które w skutkach mogą prowadzić nawet do pożaru. Nie dajmy się zwariować i dwa razy sprawdźmy, z jakimi firmami chcemy podpisać umowę. Już słyszy się, że firmy biorą zaliczki i znikają bez wieści albo nie są w stanie zrealizować umowy, którą sami nam przedstawili.

Korzyści płynące z instalacji są bardzo duże, a szczególnie wtedy, kiedy świeci słońce na naszą instalację. Mamy początek wiosny i słońce będzie praktycznie za darmo pracować na nasz magazyn prądu, który w większości spożytkujemy pod koniec roku. Zasada jest prosta, to co wyprodukujemy przez panele słoneczne i nie przepalimy w naszym gospodarstwie, oddamy do zakładu energetycznego, który w zamian za opłatą (nadal bardzo niską, bo 20%) zmagazynuje nam nadprodukcję, którą możemy w czasie zimowym odebrać. Jest to naprawdę racjonalne i uczciwe rozwiązanie, bo zamiast płacić rachunek za prąd, może płacić abonament za swoją instalację.

Konkludując, uważamy, że w najbliższych latach będziemy decydować się na znacznie większe instalacje fotowoltaiczne, gdyż nadciąga era samochodów elektrycznych i za jakiś czas przesiądziemy się na elektryki, które trzeba będzie ładować. Nasza firma już w swojej ofercie ma wiaty i garaże, które wykonujemy na potrzeby aut elektrycznych. Wychodząc w tym roku do indywidualnych klientów, do każdej instalacji fotowoltaicznej dostarczamy wraz z montażem klimatyzator za 0 zł. Warto nas odwiedzić i dopytać o szczegóły, bo nasza oferta jest ograniczona.

508 280 534

Dodaj ogłoszenie