Emocje do samego końca. Żubry wygrały koszykarskie derby

ma
Między innymi dobra gra Patryka Wydry dała wygraną Żubrom Białystoki
Między innymi dobra gra Patryka Wydry dała wygraną Żubrom Białystoki Wojciech Wojtkielewicz
W koszykarskich derbach województwa, rozegranych w Bielsku Podlaskim, Żubry Białystok wygrały 97:90 z Turem Basket.

Obie drużyny do spotkania derbowego przystąpiły osłabione. W białostockiej ekipie z powodu kontuzji nie mogli zagrać Michał Bombrych i Patryk Andruk. W Turze natomiast widoczny był brak podstawowego rozgrywającego Pawła Lewandowskiego.

Od początku obie ekipy grały bardzo skutecznie. Przez większość część meczu to Żubry miały przewagę, która oscylowała w granicach dziesięciu punktów. Dopiero w połowie czwartej kwarty po dwóch trafieniach za trzy punkty najskuteczniejszego w Turze Rafała Króla i pięciu kolejnych oczkach Mateusza Bębeńca Tur wyszedł na prowadzenie 88:87. Ale w ostatnich dwóch minutach spotkania lepiej zagrały Żubry, a przede wszystkim ich rozgrywający Patryk Wydra. Najpierw celną „trójką” dał znowu prowadzenie swojej ekipie, a zaraz potem zaliczył przechwyt i dołożył kolejne punkty po kontrataku. Na kilkanaście sekund przed końcem meczu Żubry prowadziły 94:90 i nie oddały już zwycięstwa.

Przeczytaj także o wygranej Żubrów z Legią Warszawa

– W pierwszych dwóch kwartach za słabo broniliśmy, bo pozwoliliśmy Żubrom rzucić 55 punktów – powiedział Kamil Zakrzewski, trener Tura. – W trzeciej i czwartej kwarcie postawiliśmy obronę strefową, która przynosiła efekty, ale zabrakło trochę czasu. Przy kontuzji Pawła Lewandowskiego widoczny był brak drugiego rozgrywającego. Mateusz Bębeniec musiał grać praktycznie cały mecz.

W następnej kolejce Tur Basket zagra u siebie z KK Warszawa (sobota, godz. 17), a Żubry na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola (sobota, godz. 18).

Tur Basket Bielsk Podlaski — Żubry Białystok 90:97 (27:29, 20:26, 22:20, 21:22)
Tur Basket:
Król 29, Wróblewski 18, Mateusz Bębeniec 13, Kuczyński 11, Weres 6 oraz Milewski 6, Marczuk 5, Stefanik 2, Pisarczyk 0.
Żubry: Misiewicz 25, Zabielski 19, Parszewski 19, Wydra 15, Wielechowski 9, Rapucha 7, Maciej Bębeniec 3.

Inne wyniki 5. kolejki: PKK Pabianice – ŁKS AZS Łódź 72:104, Stal Stalowa Wola – AZS UMCS Start II Lublin 62:92, Sokół Ostrów Mazowiecka – Ochota Warszawa 75:65, HydroTruck Sky Tattoo II Radom – Dziki Warszawa 74:72.