Ełk. Święcenia diakonatu w katedrze. W tym roku odbyły się w inny sposób

dd
Suwalska parafia wzbogaciła się o nowego diakona.

„Diakon, kapłan nie może siedzieć i czekać, aż ktoś przyjdzie i będzie pytał o Boga. Pamiętajmy świat się zmieni tylko wtedy, gdy my wszyscy razem z młodymi ludźmi, naszymi wiernymi będziemy w drodze” – mówił bp Jerzy Mazur podczas święceń diakonatu, które odbyły się 15 maja w ełckiej katedrze. Święcenia w stopniu diakonatu przyjął jeden akolita Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.

Zwracając się do kandydata ordynariusz diecezji ełckiej podkreślił, że święcenia diakonatu są jego dobrowolnym wyborem. Przypomniał, że głównym zadaniem diakona będzie trwać w miłości Bożej i świadczyć o niej nie tylko słowem, ale przede wszystkim czynem.

ZOBACZ TAKŻE: Nowi proboszczowie w Archidiecezji Białostockiej. Gdzie pojawią się nowi księża, którzy duchowni zmienili parafie

Nowy diakon złożył na ręce ordynariusza diecezji ełckiej przyrzeczenie wierności Kościołowi oraz posłuszeństwa biskupowi innego następcom, oraz śluby czystości, a po litanii błagalnej do wszystkich świętych, biskup ełcki bp Jerzy Mazur po nałożeniu rąk na głowę diakonowi i modlitwie udzielił święceń. Nowo wyświęcony diakon w ciągu najbliższego roku podejmie posługę w diecezji a zarazem rozpocznie ostatni okres formacji, przygotowujący do kapłańskich święceń.

Nowo wyświecony diakon to Adam Roziewski z parafii pw. bł. Anieli Salawy w Suwałkach.

„Święcenia są dla mnie wejściem w stan duchowny, w kapłaństwo, które będzie służyło Kapłaństwu Królewskiemu każdego ochrzczonego. To moje zjednoczenie się z Chrystusem Sługą, by oddać swoje życie Kościołowi – Oblubienicy Chrystusa. Chciałbym być diakonem, który przede wszystkim jest pełen zrozumienia, współodczuwania i braterstwa, by swoja postawą życiową, a kiedy trzeba, także i słowem, przyprowadzać do Boga i głosić Ewangelię” – mówił dk Adam Roziewski .

W tym roku święcenia diakonatu odbyły się w inny sposób, niż miało to miejsce w ubiegłych latach. Ze względu na stan epidemiczny w Polsce i związane z tym obostrzenia w uroczystości wzięła udział najbliższa rodzina i nieliczni kapłani.

W sobotę 29 maja bp Jerzy Mazur udzieli święceń kapłańskich.

Nie lekceważ migreny. To może być niebezpieczne!

Wideo

Materiał oryginalny: Ełk. Święcenia diakonatu w katedrze. W tym roku odbyły się w inny sposób - Gazeta Współczesna

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Mało tych nowych księży = 1sztuka.

Świata nie zbawi ale może będzie pociechą dla jakiejś kobiety.

w
www.i.Bialystok.pl

Czy dziś „wierni” ukrzyżowaliby znów Jezusa? V przykazanie=nie zabijaj! Jezus=wegetarianin mięso zastąpił chlebem, a krew winem, podczas ostatniej wieczerzy zamiast żydowskiej tradycji zarżnięcia baranka co nakazał też czynić uczniom na swoją pamiątkę! Jezus zerwał ze Starym Testamentem wprowadzając Nowy Testament=Ewangelie za co Żydzi wydali Jezusa na ukrzyżowanie za HEREZJĘ czyli zerwanie z żydowskimi tradycjami, np. rezygnację z jedzenia i ofiar ze zwierząt! A Jezus zabronił rybakom łowić ryby, czyniąc z nich uczniów-apostołów, mówiąc,że od tej pory będą łowić ludzkie dusze-pierwsi chrześcijanie byli wegetarianiami-nie jedli mięsa,unikali alkoholu w odróżnieniu od rzymian. „Jak mówi apostoł (Rzym. 14,21): "Będzie lepiej, jeśli nie zjesz mięsa i nie napijesz się wina gdyż używanie wina zaczęło się ze spożywaniem mięsa, po potopie..." Św. Paweł w I Liście do Rzymian Rozdział 14 21: „Dobrą jest rzeczą nie jeść mięsa i nie pić wina, i nie czynić niczego, co twego brata razi”.

Ludzie w raju byli wegetarianami: Bóg oznajmił ludziom iż wolno spożywać im tylko żywność roślinną: Biblia Ks.Rodzaju 9:4. "Nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia" Biblia Ks. Rodzaju 1:3, "I przemówił Bóg: Oto dałem wam wszelką roślinność wydającą nasienie, która jest na powierzchni całej ziemi i wszelkie drzewo, na którym jest owoc drzewa wydający nasienie. Niech wam służy za pokarm" Biblia Ks. Rodzaju 1:29 "I wszelkiemu dzikiemu zwierzęciu ziemi, i wszelkiemu latającemu stworzeniu niebios oraz wszystkiemu, co się porusza po ziemi, w czym jest życie jako dusza, dałem na pokarm wszelką zieloną roślinność. i tak się stało."

"A wreszcie rzekł Bóg: "Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech opiekuje się rybami morskimi, ptactwem powietrznym, bydłem, ziemią i wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!" Jedno słowo błędne przetłumaczone: „Czyńcie sobie ziemie poddaną” zamiast „opiekuje się”, a jaki odmienny efekt: niebo zamiast piekła na ziemi:).

Jak w kawale o mnichach którzy popełnili błąd przy przepisywaniu Biblii: zamiast "będziesz żył w celibacie" było/mogło być "w celi bracie".

Celibat jest wbrew Biblii. Na zachodzie Europy księża maja żony, dzieci, wzorowe rodziny a kościoły nie stoją puste po mszach jak w Polsce, tylko są jak osiedlowe domy kultury, świetlice, kluby sportowe, szkoły, przedszkola, żłobki, przytułki dla biednych, chorych, starych, samotnych matek, potrzebujących, pełnią istotną rolę społeczną= miejsca spotkań i centrów życia lokalnej społeczności

Księża powinni mieć żony dzieci i wzorowe rodziny! Biblia zabrania celibatu: "Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o kościół boży? katolicka biblia tysiąclecia 1 list Tymoteusza 3:1

1 List do Koryntian 7:5 (2) ze względu jednak na niebezpieczeństwo rozpusty niech każdy ma swoją żonę, a każda swojego męża. (3) mąż niech oddaje powinność żonie, podobnie też żona mężowi. (5) nie unikajcie jedno drugiego, chyba że na pewien czas, za obopólną zgodą, by oddać się modlitwie; potem znów wróćcie do siebie, aby - wskutek niewstrzemięźliwości waszej - nie kusił was szatan. (6) to, co mówię, pochodzi z wyrozumiałości, a nie z nakazu. (9) lecz jeśli nie potrafiliby zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie. lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąc. (10)

Dodaj ogłoszenie