Elhurt Elmet Helios Białystok - Red Dragons Pniewy 2:1

Tomasz Dworzańczyk tdworzanczyk@poranny.pl tel. 85 748 95 34
Elhurt Elmet Helios Białystok jednak wygrał mecz
Elhurt Elmet Helios Białystok jednak wygrał mecz Andrzej Zgiet
Elhurt Elmet Helios Białystok nie bez problemów pokonał jednego z outsiderów I ligi Red Dragons Pniewy 2:1. Goście mieli pretensje do sędziego, który ich zdaniem, wypaczył wynik spotkania.

Kwestionowali prawidłowość wyrównującej bramki, a później awanturowali się i w efekcie arbiter pokazał czerwoną kartkę jednemu z ich zawodników. Grając w przewadze wykorzystaliśmy ten fakt i strzeliliśmy gola na 2:1 - tłumaczy Dariusz Gołdowski, trener białostockiego zespołu.

Gospodarze nie spodziewali się, że przeciwnicy postawią tak trudne warunki. W pierwszym meczu obu zespołów, rozegranym jesienią w Pniewach, białostoczanie dość łatwo rozgromili Red Dragons 5:1. U siebie nie było jednak tak łatwo.

- Trochę złą taktykę obraliśmy na te spotkanie, bo niepotrzebnie przyjmowaliśmy rywali na własnej połowie, zamiast zagrać od razu ostrym pressingiem - wyjaśnia Gołdowski.

Przyjezdni wykorzystali fakt, że gospodarze nie kwapili się do zdecydowanych ataków i postanowili sami przejść do ofensywy. W 15. minucie niespodziewanie objęli prowadzenie po strzale z rzutu wolnego i zapachniało niespodzianką. Tym bardziej, że przed przerwą białostoczanie nie stworzyli sobie zbyt wielu okazji bramkowych.

- Na drugą połowę wyszliśmy już zupełnie inaczej ustawieni, ale goście dość długo mądrze się bronili. Skapitulowali dopiero po strzale Karola Domalewskiego, a trzy punkty zapewnił nam kilka chwil później Jakub Budźko - opisuje Gołdowski.

Dzięki zwycięstwu białostoczanie przedłużyli nadzieje na awans do najlepszej czwórki, chociaż szanse na to po minionej kolejce zmalały. Komplet punktów zdobyli bowiem bezpośredni rywale Heliosa do udziału w play-off - AZSUMCSLublin i AZSUWWarszawa.

- Do końca zostały dwie kolejki i jeszcze wszystko może się zdarzyć. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko jest w naszych rękach, ale chcemy do końca dać sobie szansę. Dlatego musimy wygrać swoje mecze i czekać na potknięcie rywali - dodaje opiekun Heliosa.

Następne spotkanie białostoczanie rozegrają na wyjeździe z KS Gniezno.

Wyniki 12. kolejki

Elhurt Elmet Helios Białystok - Red Dragons Pniewy 2:1 (0:1). Bramki: 0:1 - (15), Domalewski (33), 2:1 - Budźko (35).

Helios: Pieciul (Ulman) - Wiszowaty, Budźko, Siuchno, Kobeszko oraz Łuckiewicz, Koniczek, Niwiński, Andzielewicz, Malinowski, Domalewski.

AZSUMCSLublin - Jasna Gliwice 5:3, KSGniezno - Euromaster Głogów 3:2, AZSUWWarszawa - Marex Chorzów

Program 13. kolejki

9-10 marca: Gniezno - Elhurt Elmet Helios, Euromaster - AZSLublin, Jasna - AZSUW W-wa, Marex - Red Dragons.