Elhurt Elmet Helios Białystok - MOKS Słoneczny Stok Białystok 5:3. Derby dla beniaminka. (zdjęcia)

W derbach Białegostoku nikt nie odstawiał nogi. Więcej opanowania wykazali zawodnicy Elhurtu Elmetu Heliosa (żółto-czerwone stroje) i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa. fot. Bogumiła Maleszewska
W derbach Białegostoku lepszy był Elhurt Elmet Helios, który pokonał MOKS Słoneczny Stok 5:3. Po tym zwycięstwie beniaminek I ligi awansował na pozycję wicelidera.

Nie spodziewaliśmy się, że na półmetku rozgrywek będziemy tak wysoko - mówi Dariusz Gołdowski, trener Elhurtu Elmetu Heliosa.

W spotkaniu dwóch białostockich drużyn nie brakowało emocji. Na początku lepsi byli Słoneczni, końcówka należała jednak do gospodarzy.

- Przez pierwsze sześć minut MOKS miał miażdżącą przewagę. To był efekt złej taktyki, jaką obraliśmy - tłumaczy Gołdowski.

Futsaliści Elhurtu skupiali się przede wszystkim na wyłączeniu z gry Adriana Citki. Więcej miejsca mieli inni gracze ze Słonecznego Stoku, którzy pierwszą połowę wygrali 3:2.

- Kontrolowaliśmy grę i nic nie wskazywało na to, że po przerwie będzie gorzej - tłumaczy Konrad Lewończuk, trener MOKS.

W drugiej połowie gospodarze wzięli się jednak do roboty i szybko odrobili straty. Znacznie pomogło im wykluczenie z gry Citki, który dostał czerwoną kartkę.

- Adrian jest najlepszym zawodnikiem rywali i bez niego ich gra się posypała - przyznaje Gołdowski. - Zdołaliśmy po przerwie zdobyć trzy bramki, a mogliśmy zaliczyć jeszcze więcej trafień - dodaje.

Porażka nie załamała Słonecznych, którzy po meczu gratulowali rywalom zasłużonego zwycięstwa.

- Pozostaje nam szykować się do rewanżu, który zagramy we własnej sali - kończy Lewończuk.

Wyniki 9. kolejki:
Elhurt Elmet Helios Białystok - MOKS Słoneczny Stok Białystok 5:3 (2:3). Bramki: 1:0 - Łuckiewicz, 1:1 - Citko, 2:1 - Wiszowaty, 2:2- Gieniusz, 2:3 - Citko, 3:3 - Turczyński, 4:3 - Domalewski, 5:3 - Dzierżko.

Elhurt: Jędruczek - Ł. Szczepanik, Dzierżko, Łuckiewicz, Wiszowaty, Pogorzelski, Domalewski, Turczyński, Tymiński, Cwaliński, Koniczek, Kesler.

MOKS: Gieniusz - Ostaszewski, Tchórznicki, Citko,Malinowski, Szczawiński, Szczepanik, Gryszkiewicz, Tomczyk, Muczyński, Andzielewicz.

KS 1920 Mosina - Unisław Team Unisław 6:3, Tacho Toruń - Red Devils Chojnice 4:4, Gatta Zduńska Wola - Auto Complex Przodkowo 7:2.

Mecz: KS Gniezno - AZS UW Warszawa zakończył się w niedzielę późnym wieczorem.

Program 10. kolejki:
12-13 grudnia: MOKS - Red Devils, Radio - Mosina, Elhurt - Gatta, Unisław - Gniezno, AZS - Tacho.