Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

E-learning. Licealiści uczą się na odległość i czatują z nauczycielami

Julita Januszkiewicz
Elektroniczne kompendium wiedzy jest dużym ułatwieniem dla uczniów
Elektroniczne kompendium wiedzy jest dużym ułatwieniem dla uczniów sxc.hu
Wystarczy mieć internet i znać hasło, by dowiedzieć się co było omawiane na lekcjach, przygotować się do zajęć, sprawdzianów bądź konkursów. I Liceum Ogólnokształcące uruchomiło szkolną platformę edukacyjną. Znajdują się tu niezbędne do nauki informacje.

Od początku tego roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Łapach funkcjonuje dziennik elektroniczny. Zastąpił on tradycyjny, czyli papierowy. - Nauczyciele zdążyli się już do niego przyzwyczaić. Rodzicom też on się podoba. Mamy aktywnych 120 ich kont - wyjaśnia Dariusz Wincenciak, dyrektor szkoły.
Nic dziwnego, rodzice po zalogowaniu się do specjalnego systemu, mogą sprawdzić postępy w nauce i frekwencję swoich dzieci.

Teraz w liceum pojawiła się kolejna nowość, czyli tak zwana szkolna platforma edukacyjna. - Uruchomiliśmy ją dzięki finansowemu wsparciu rodziców. Platforma e-learningowa ma wspomagać naukę naszej młodzieży oraz pracę nauczycieli - podkreśla Dariusz Wincenciak.

Są w niej bowiem umieszczone niezbędne materiały edukacyjne z różnych przedmiotów oraz dziedzin nauki. Tak jak w przypadku dzienników elektronicznych, wystarczy mieć internet i znać hasło.

- Uczeń po zalogowaniu się na swoje konto może przypomnieć bądź uzupełnić wiadomości omawiane na lekcji, przygotować się do zajęć, sprawdzianów czy też konkursów. Można tu znaleźć gotowe informacje, testy, przykładowe lekcje, ale nauczyciele mogą również dołączać swoje materiały - wymienia Wincenciak.
To elektroniczne kompendium wiedzy jest także dużym ułatwieniem dla uczniów, którzy nie byli danym dniu obecni na lekcjach.

Jak wyjaśnia dyrektor, w liceum uczą się także dzieci spoza Łap. Mają więc problem z nadrobieniem zaległości. Tacy uczniowie po wejściu do platformy mogą sprawdzić co było omawiane na zajęciach oraz porozumieć się ze swoimi wychowawcami za pomocą komunikatorów (np. gadu gadu, czat) lub napisać do nich maila. Szkoła będzie też mogła wymieniać się doświadczeniami z innymi liceami w Polsce.

Co prawda, platforma dopiero jest wdrażana, a nauczyciele szkolą się jej obsługiwania, młodzieży podoba się ta edukacyjna nowość. - To dobry pomysł. Uczeń, który opuści lekcje, będzie mógł bez problemu nadrobić zaległości. Na przykład, ja dojeżdżam do liceum, a w klasie nie ma kolegów z mojej miejscowości, więc, by pożyczyć od kogoś zeszyt muszę przyjeżdżać do Łap - przekonuje chłopak.

- Często korzystam z internetu, więc z ciekawości będę zaglądała także do platformy. Moja mama chwali dziennik elektroniczny - dodaje Edyta Perkowska.

Platforma e-learningowa w ubiegłym roku uruchomiło też gimnazjum w Wasilkowie.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny