Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok zremisowała ze Śląskiem Wrocław

ma
Mecz Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok
Mecz Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Jagiellonia zremisowała 1:1 na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Białostoczanie nie mogą wygrać od 30 sierpnia.

Pierwsza połowa była bardzo słaba w wykonaniu obu drużyn. Jedyny celny strzał na bramkę miał miejsce w 45 minucie, gdy z rzutu wolnego uderzył Martin Pospisil. Ale był to strzał lekki, w środek bramki i Matus Putnocky bez problemu złapał piłkę.

Z kolei Śląsk pierwszy celny strzał na bramkę oddał w 57 minucie i od razu zdobył bramkę. Trzeba przyznać, że jak na to spotkanie wrocławianie przeprowadzili bardzo ładną akcję. W zasadzie na jeden kontakt rozmontowali całą defensywę Jagiellonii. Zaczęło się od dokładnego przerzutu Diego Żivulica - z lewej na prawą stronę. Potem było zgranie w tempo Łukasza Brozia i wreszcie skuteczny strzał nabiegającego Roberta Picha.

Jagiellonia odpowiedziała w 69 minucie golem Juana Camary. Dobrze w tej akcji zachował się Patryk Klimala, który wygrał fizyczny pojedynek z obrońcą i dokładnie wyłożył piłkę Hiszpanowi. Dla Camary to trzeci mecz z rzędu z golem.

W końcówce sporą przewagę miała Jaga, a w jej szeregach wyróżniał się Klimala. Młody napastnik próbował indywidualnych akcji, strzałów z dystansu lub dograń do kolegów. To po faulu na nim Jesus Imaz był bliski zdobycie bramki z rzutu wolnego, ale skończyło się remisem 1:1.

Licząc mecz Pucharu Polski to już piąte spotkanie podopiecznych Ireneusza Mamrota bez zwycięstwa.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)