EKO kredyty w ofercie Banku Pekao

Materiał informacyjny Banku Pekao S.A.
Bank Pekao rozwija ofertę odpowiedzialnego finansowania celów przyjaznych środowisku. Aby wspierać zrównoważony rozwój, Bank udostępnił klientom EKO Pożyczkę Ekspresową oraz EKO Kredyt Mieszkaniowy. Oferta szczególnie zainteresuje osoby, chcące wyposażyć się w panele i ogniwa fotowoltaiczne, przed wdrażanymi od nowego roku zasadami rozliczania fotowoltaiki. Ale nie tylko.

Nowe rozwiązania od Banku Pekao to odpowiedź na rosnące zainteresowanie finansowaniem ekologicznych celów, w szczególności fotowoltaiki. Od 2022 r. wchodzą w życie nowe zasady rozliczania prosumentów. Przestanie obowiązywać system opustów, a zacznie funkcjonować system zakupu i sprzedaży energii. Oznacza on koniec z magazynowaniem nadwyżki energii latem i wykorzystywaniu jej np. zimą. Od nowego roku, nadwyżki energii będą odsprzedawane dystrybutorowi po cenach hurtowych, a w razie braków energii ze słońca, można je będzie odkupić od swojego dostawcy, ale prawdopodobnie za mniej korzystną, detaliczną cenę. To dlatego, wielu klientów nie chce zwlekać i przyspieszyło decyzję o instalacji fotowoltaicznej. W finansowaniu typu planów może pomóc Pekao.

Pożyczka Ekspresowa na cele ekologiczne od Banku Pekao może być przeznaczona na instalację odnawialnych źródeł energii (w tym właśnie fotowoltaiki), kotłów centralnego ogrzewania, pomp ciepła, ¬okien, drzwi i materiałów do ocieplenia domu i dachu. Środki można przeznaczyć też na zakup¬ samochodów osobowych z napędem elektrycznym lub hybrydowym oraz motocykli i skuterów z napędem elektrycznym, rowerów elektrycznych. Pieniądze można wykorzystać również na refinansowanie poniesionych kosztów zakupów dokonanych od początku 2021 r.

Korzystając z EKO Pożyczki Ekspresowej w Pekao w kwocie od 5 do 70 tys. zł, klient nie zapłaci prowizji Co ważne, w ramach oferty specjalnej klient ma możliwość otrzymania dodatkowych środków na dowolny cel w wysokości do 25% kwoty przeznaczonej na wyżej wymienione cele ekologiczne. Atrakcyjna cena w połączeniu z długim okresem spłaty do 120 miesięcy pozwoli spłacać inwestycję w niskich miesięcznych ratach, które nie obciąża domowego budżetu.

Bank Pekao oferuje także EKO Kredyt Mieszkaniowy na instalację kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych czy pomp ciepła. Przy kredycie hipotecznym nabywana nieruchomość musi być wyposażona w wymienione instalacje, a przy kredycie budowlano-hipotecznym, instalacje muszą być ujęte w kosztorysie prac budowlanych lub kosztorysie na roboty remontowe. Klient zainteresowany kredytem, korzystając z ubezpieczenia spłaty, może liczyć na obniżoną marżę do poziomu 2,04% oraz brak opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy.

– EKO kredyty to rozwiązania przyjazne środowisku oraz ze względu na atrakcyjną cenę przyjazne klientom, którzy chcą zdążyć z zamontowaniem przydomowej instalacji fotowoltaicznej przed wejściem w życie nowych przepisów, aby korzystniej rozliczać się z dostawcą energii elektrycznej. Chcemy ułatwić im finansowanie takich inwestycji, ale również innych energooszczędnych rozwiązań czy też zakupu rowerów elektrycznych i samochodów z napędem hybrydowym – wyjaśnia Piotr Gołąb, Dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao S.A..

Oferta obowiązuje do końca roku. Można z niej skorzystać w oddziałach banku, a w przypadku EKO Pożyczki Ekspresowej, również podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem (bez wizyty w palcówce banku) – konsultant przeprocesuje wniosek i przygotuje dokumenty kredytowe, które klient będzie mógł zaakceptować w serwisie elektronicznym nie wychodząc z domu.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) pożyczki w ramach oferty „Eko-Kredyty” wynosi 7,44% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 14 404 zł, pożyczka zaciągnięta na 46 miesięcy, oprocentowanie zmienne 7,20% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 2121,73 zł (w tym: odsetki 2121,73 zł), całkowita kwota do zapłaty 16 525,73 zł, płatna w 45 ratach miesięcznych po 359,26 zł, 46. rata wyrównująca 359,03 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 14 404 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 29.06.2021 r.

Warunki dotyczą Pożyczki Ekspresowej w kwocie od 5 do 70 tys. zł. Do 31.12.2021 r. należy złożyć wniosek o udzielenie pożyczki w oddziale banku lub placówce oznaczonej „Bank Pekao S.A. Partner” albo wysłać formularz kontaktu za pośrednictwem strony internetowej banku i przeznaczyć min. 75% kwoty pożyczki na cele związane z zakupem lub instalacją odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych, paneli/ogniw fotowoltaicznych), kotłów centralnego ogrzewania (z wykluczeniem kotłów węglowych oraz na ekogroszek), okien, drzwi i materiałów do ocieplenia domu, pomp ciepła, samochodów osobowych z napędem elektrycznym lub hybrydowym oraz motocykli i skuterów z napędem elektrycznym, rowerów elektrycznych. Pożyczka nie może być przeznaczona na spłatę innych zobowiązań kredytowych zaciągniętych w Banku Pekao S.A


Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) mieszkaniowego kredytu hipotecznego/ budowlano-hipotecznego w ramach oferty „Eko-Kredyty” wypłaconego jednorazowo wynosi 3,75% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 274 814 zł (bez kredytowanych kosztów), kredyt zaciągnięty na 24 lata, 288 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 27% całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji, zmienne oprocentowanie kredytu 2,04% w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa do czasu uprawomocnienia wpisu hipoteki w wysokości 1408,40 zł, a po uprawomocnieniu wpisu hipoteki wysokość raty kapitałowo-odsetkowej ulega obniżeniu i wynosi 1268,09 zł (przy założeniu, że wpis uprawomocni się po upływie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy), całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 374 682,35 zł, całkowity koszt kredytu 99 868,35 zł przy uwzględnieniu kosztów, w tym odsetki 85 836,34 zł oraz koszty z tytułu: ubezpieczenia spłaty kredytu 5401,74 zł (za 4 lata), ubezpieczenia nieruchomości (innego prawa) od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 miesięcy wg oferty dostępnej w banku 280,22 zł, opłaty miesięcznej za otwarcie i prowadzenie Konta Przekorzystnego 6 zł, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku 3 zł, opłaty za wydanie karty kredytowej Elastyczna 15 zł z miesięczną opłatą za obsługę karty 2,99 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości (innego prawa) 137 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki 19 zł, opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy 0 zł. Po uprawomocnieniu się wpisu hipoteki zmienne oprocentowanie kredytu zostanie obniżone o 1 punkt procentowy. Kalkulacja dokonana na dzień 16 lipca 2021 r., na reprezentatywnym przykładzie.

Obowiązkowym zabezpieczeniem mieszkaniowego kredytu hipotecznego/ budowlano-hipotecznego jest hipoteka na nieruchomości (lub innym prawie) oraz przelew praw z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych nieruchomości (innego prawa), stanowiącej zabezpieczenie kredytu, w całym okresie kredytowania. Spłata kredytu oprocentowanego zmienną stopą procentową wiąże się z ryzykiem zmiany stopy procentowej, co w przypadku wzrostu stopy procentowej spowoduje wzrost wysokości raty i całkowitej kwoty do zapłaty. Bank podejmuje decyzję o udzieleniu w/w kredytów po dokonaniu analizy kredytowej i oceny zdolności kredytowej. Informacje zawarte w niniejszym materiale nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Kredytodawcą jest Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna.

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ok. 230 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,7 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

Materiał oryginalny: EKO kredyty w ofercie Banku Pekao - Polska Times

Dodaj ogłoszenie