Nasza Loteria

Egzamin zawodowy 2019 CKE odpowiedzi, arkusze, wyniki, klucz odpowiedzi, pytania. Część pisemna egzaminu zawodowego (18.06.2019) 18 czerwiec

(mw)
Egzamin zawodowy 2019 ODPOWIEDZI WYNIKI ARKUSZE KLUCZ ODPOWIEDZI. Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe CKE (10.01.2019)
Egzamin zawodowy 2019 ODPOWIEDZI WYNIKI ARKUSZE KLUCZ ODPOWIEDZI. Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe CKE (10.01.2019) pixabay.com
Egzamin zawodowy 2019 CKE ODPOWIEDZI, ARKUSZE, PYTANIA, WYNIKI z CZĘŚCI PISEMNEJ 18 czerwca 2019. Uczniowie przystąpią we wtorek (18 czerwiec) do części pisemnej egzaminu zawodowego potwierdzającego ich kwalifikacje zawodowe.

Egzamin zawodowy 2019 CKE odpowiedzi, wyniki, arkusze, klucz odpowiedzi 18 czerwca 2019. Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe (18.06.2019)

Tu znajdziesz odpowiedzi: Egzamin zawodowy 2019 ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE, ROZWIĄZANIA, PYTANIA 18 czerwca 2019. Kiedy odpowiedzi i wyniki w Internecie? (18.06.2019)

Zobacz tu:
Egzamin zawodowy czerwiec 2019. Odpowiedzi, wyniki, arkusze CKE, klucz odpowiedzi, terminy, przecieki [17.06.2019]

Egzamin zawodowy według podstawy programowej kształcenia w zawodach z 2017 roku przeprowadzany jest dla uczniów i słuchaczy branżowych szkół I i II stopnia, techników oraz szkół policealnych, którzy rozpoczęli naukę nie wcześniej ‎niż 1 września 2017 roku. Egzamin zawodowy to egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie. Jest ‎formą oceny poziomu opanowania ‎przez zdającego wiadomości i umiejętności z zakresu ‎jednej kwalifikacji wyodrębnionej w ‎zawodzie. Zakres wiedzy i umiejętności dla każdej kwalifikacji został ustalony w ‎‎podstawie programowej kształcenia w zawodach.

Egzamin zawodowy składa się z:

  • części pisemnej: trwa 60 minut i przeprowadzana jest w formie testu składającego się z 40 ‎‎zadań zamkniętych, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna ‎jest prawidłowa. Część pisemna może być zdawana z wykorzystaniem wydrukowanych papierowych arkuszy ‎egzaminacyjnych lub przy komputerze.‎
  • części praktycznej: trwa nie krócej niż 120 minut i nie dłużej niż 240 minut i jest ‎‎przeprowadzana w formie testu praktycznego, polegającego na wykonaniu przez zdającego ‎‎zadania egzaminacyjnego zawartego w arkuszu egzaminacyjnym na stanowisku ‎‎egzaminacyjnym.

Ile kosztuje egzamin zawodowy?

Egzamin jest bezpłatny dla uczniów i słuchaczy.‎ W przypadku absolwentów opłata w wysokości 173,20 zł za cały egzamin jest pobierana w ‎przypadku trzeciego i kolejnego podejścia. W przypadku młodocianych pracowników jest pobierana opłata w wysokości 173,20 zł. Koszty egzaminu pokrywa pracodawca. Osoby przystępujące do egzaminu zawodowego w trybie egzaminu eksternistycznego wnoszą ‎opłatę w wysokości 173,20 zł za cały egzamin. W przypadku powtarzania tylko jednej części ‎egzaminu eksternistycznego, opłata wynosi 57,73 zł za część pisemną i 115,47 zł za część ‎praktyczną.‎

Egzamin zawodowy 2019 CKE wyniki, odpowiedzi, arkusze, klucz odpowiedzi, pytania. Część pisemna egzaminu zawodowego (10 stycznia 2019)

Aby zdać egzamin potwierdzający kwalifikację w danym zawodzie, należy uzyskać:‎

  • ‎z części pisemnej: co najmniej 50 procent punktów możliwych do uzyskania (czyli minimum ‎‎20 punktów)
  • z części praktycznej: co najmniej 75 procent punktów możliwych do uzyskania. ‎

Wynik egzaminu zawodowego ustala i przekazuje komisja okręgowa. Zdający, który zdał egzamin potwierdzający kwalifikację w danym zawodzie, otrzymuje ‎‎świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie, wydane przez komisję okręgową.

Harmonogram egzaminu zawodowego w sesji letniej

5 czerwca uczniowie przystąpili do części pisemnej egzaminu zawodowego potwierdzającego ich kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik pożarnictwa. Testy praktyczne egzaminu zawodowego 2019 w modelu "d" (egzamin bez egzaminatora, egzamin na jednej zmianie w jednym dniu, stanowisko wyposażone w stolik i krzesło) odbyły się dzień później. Miesiąc wcześniej uczniowie zdawali egzamin w modelu "w" (egzamin z egzaminatorem, egzamin na zmianach, stanowiska wyposażone w specjalistyczny sprzęt).

Natomiast 18 czerwca 2019 roku do części pisemnej egzaminu zawodowego podejdą uczniowie zdobywający kwalifikacje w pozostałych zawodach. Część praktyczna dla uczniów zdających w modelu "d" będzie przeprowadzona dzień wcześniej. Te zawody to m.in. kierowca mechanik, technik usług pocztowych i finansowych, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik obsługi turystycznej, technik bezpieczeństwa i higieny pracy, technik elektronik.

Egzamin zawodowy 2019 ODPOWIEDZI WYNIKI ARKUSZE KLUCZ ODPOWIEDZI. Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe CKE (10.01.2019)

Technik pożarnictwa

Na przełomie czerwca i lipca będą zdawać uczniowie w modelu "dk" (egzamin bez egzaminatora, egzamin na zmianach, stanowiska wyposażone w komputery i drukarki) w zawodach m.in.: technik fotografii i multimediów, technik rachunkowości, elektromechanik, technik mechanik okrętowy. W modelu "w" (egzamin z egzaminatorem, egzamin na zmianach, stanowiska wyposażone w specjalistyczny sprzęt) w tym samym czasie do części praktycznej przystąpią kształcący się w zawodach takich jak: technik agrobiznesu, technik rolnik, asystent fryzjera, technik telekomunikacji, pomocnik ślusarza, blacharz.

Wyniki egzaminu zawodowego 2019 na kierunku technik pożarnictwa będą ogłoszone 21 czerwca 2019 roku. W pozostałych zawodach 30 sierpnia 2019 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
A kasę i tak trzepie CKE. Widzieliście specjalistę np informatyki lub fryzjerkę robiąca za 10 zł za 1h to zobaczcie jak egzamin technicy przygotowują i ile im płacą. Tydzień roboty stres czy ok bo przez ciebie może być, nie przez Bolka teoretyka który układa egzamin i dostajesz 100 zł aż mnie nosi jak to sobie przypomnę.
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny