MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty 2022: Język angielski. Pytania, odpowiedzi, arkusze CKE. Co było na teście 8-klasisty z angielskiego [26.05.2022]

Tomasz Dworzańczyk
Tomasz Dworzańczyk
Egzamin ósmoklasisty 2022: Język angielski. Pytania, odpowiedzi, arkusze CKE. Co było na teście 8-klasisty z angielskiego [26.05.2022]
Egzamin ósmoklasisty 2022: Język angielski. Pytania, odpowiedzi, arkusze CKE. Co było na teście 8-klasisty z angielskiego [26.05.2022] Wojciech Wojtkielewicz
Egzamin ósmoklasisty 2022. Język angielski jest trzecim przedmiotem, jaki zdają w tym roku ósmoklasiści podczas egzaminów kończących edukację w szkołach podstawowych. Uczniowie zasiedli w salach egzaminacyjnych punktualnie o godz. 9 i spędzą tam półtorej godziny, walcząc o jak najlepszy wynik na świadectwie. Co było na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego? Jakie były pytania? Na naszej stronie sprawdzisz arkusze z języka angielskiego, jak tylko opublikuje je CKE.

Egzamin ósmoklasisty 2022: Język angielski. Co było na teście z angielskiego?

ARKUSZE CKE Z ANGIELSKIEGO JUŻ DOSTĘPNE

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego trwa 90 minut. Uczniowie na arkuszu będą mieć zarówno zadania otwarte, jak i zamknięte. Wśró nich jest m.in. dłuższa wypowiedź pisemna. Można maksymalnie uzyskać 55 punktów ( o pięć mniej niż przed rokiem). Za zadania zamknięte do zdobycia są 34 punkty, natomiast za otwarte - 21. W tym roku uczniowie piszą egzamin w oparciu o wymagania egzaminacyjne, a nie podstawę programową.

Są już pierwsze komentarze uczniów. którzy opuścili sale egzaminacyjne. Jak zwykle są bardzo skrajne - niektórzy uważają, że egzamin ósmoklasisty był łatwy, inni, że dość trudny. Z komentarzy na Twitterze wynika, że w części pisemnej do napisania był m.in. e-mail do przyjaciela, a tematem miał być "zepsuty telefon".

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego jest jednym z sześciu języków nowożytnych, jakie mają do wyboru ósmoklasiści. Jest najchętniej wybieranym, bowiem zdaje go aż 97 procent zdających - informuje CKE.

Egzamin ósmoklasisty: Język angielski 2022. Zakres materiału

W arkuszu egzaminacyjnym z języka angielskiego znajdą się pytania, sprawdzające wiedzę, jaką uczniowie nabywają podczas nauki w szkole podstawowej. Aby dobrze zdać egzamin z angielskiego trzeba orientować się w następującym zakresie materiału:

  • rozumieć ze słuchu
  • rozumieć teksty pisane
  • posiadać umiejętność wypowiedzi pismenej
  • posiadać umiejętność używania środków językowych i funkcji językowych

Egzamin ósmoklasisty 2022: Język angielski. Arkusz CKE, arkusz PDF, wyniki, odpowiedzi na pytania

Egzamin ósmoklasisty zakończy się około 10.30. Arkusze z pytaniami pojawią się na naszej stronie około godz. 13 w galerii. Wcześniej postaramy się ustalić, co było na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego. Wyniki egzaminu ósmoklasisty poznamy 1 lipca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny