Egzamin ósmoklasisty 2021. Język polski. Arkusz CKE, pytania, zadania, odpowiedzi, przecieki. Co było na teście 8-klasisty? [25.05.2021]

Tomasz Dworzańczyk
Tomasz Dworzańczyk
Egzamin ósmoklasisty 2021. Język polski. Arkusz CKE, pytania, zadania, odpowiedzi, przecieki. Co było na teście 8-klasisty? [25.05.2021]
Egzamin ósmoklasisty 2021. Język polski. Arkusz CKE, pytania, zadania, odpowiedzi, przecieki. Co było na teście 8-klasisty? [25.05.2021] Wojciech Wojtkielewicz
Egzamin ósmoklasisty 2021. Język polski jest pierwszym przedmiotem, jaki zdawali w tym roku uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych podczas swojego pierwszego poważnego sprawdzianu wiedzy, jakim jest egzamin ósmoklasisty. Sprawdzian wiedzy na koniec edukacji w szkole podstawowej odbywa się z trzech przedmiotów. W tym artykule znajdziecie wszystko o egzaminie ósmoklasisty 2021. W dniu egzaminu opublikujemy arkusze CKE z zadaniami z tegorocznego testu 8-klasisty. Czy były jakieś przecieki? O tym też będziemy informować na bieżąco.

Egzamin ósmoklasisty 2021. Język polski. Arkusze CKE, pytania i odpowiedzi. Co było na teście 8-klasisty?

Arkusze CKE z egzaminu ósmoklasisty z 2021 roku zostaną opublikowane po południu i zamieszczone w galerii. Wystarczy odświeżać stronę co kilka minut.

ZOBACZ: Egzamin ośmioklasisty 2021 - język polski. Odpowiedzi, arkusze CKE, pytania

We wtorek 25 maja o godz. 9 rozpoczął się egzamin ósmoklasisty. Uczniowie najpierw zmagali się z językiem polskim. Egzamin z języka polskiego trwał 120 minut. W poprzednich latach uczniowie mieli za zadanie poradzić sobie z 22 zadaniami. Egzaminy ósmoklasisty są wyłącznie pisemne i zawierać będą zarówno pytania otwarte, jak i zamknięte. To będzie trzeci egzamin ósmoklasisty (po likwidacji egzaminu gimnazjalnego) i drugi, przeprowadzany w warunkach pandemicznych. Z tego względu MEN zdecydował się wykreślić z listy wymaganych na egzaminie lektur pozycję "Tędy i owędy" Melchiora Wańkowicza.

ZOBACZ TEŻ: Egzamin ósmoklasisty 2021: Język polski. Arkusze CKE, pytania i odpowiedzi. Co będzie na teście 8-klasisty z języka polskiego?

W 2021 r. egzaminy: ósmoklasisty i maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych zawartych w dołączonych do rozporządzenia załącznikach, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego - czytamy w rozporządzeniu MEN.

Okazje

Z czego sprawdzana będzie wiedza na egzaminie ósmoklasisty?

  • część 1: czytanie ze zrozumieniem, argumentowanie, znajomość i rozumienie utworów literackich, interpretacja tekstów kultury, znajomość zasad i posługiwanie się poprawną polszczyzną – 25 pkt (ok. 20 zadań opartych na dwóch tekstach; ok. 50 proc. zadań otwartych),
  • część 2: wypracowanie – 20 pkt.
  • Temat wypracowania do wyboru spośród dwóch: rozprawka albo opowiadanie.
  • W wypracowaniu uczeń może odnieść się do dowolnej lektury obowiązkowej spełniającej warunki tematu.

Egzamin ósmoklasisty. Pytania, odpowiedzi, arkusze, przecieki

Jak przed każdym egzaminem w sieci pojawia się temat tzw. przecieków. Najczęściej są one dziełem pospolitych oszustów internetowych, którzy żerują na naiwności młodych ludzi. Zamiast wysyłać określone kwoty pieniędzy i czekać na pytania, które na 99 procent się nie sprawdzą, lepiej jest powtórzyć sobie materiał z lat poprzednich. Arkusze CKE z egzaminu ósmoklasisty 2021 znajdziecie w galerii. Te aktualne opublikujemy we wtorek 25 maja o godz.13.

Próbny egzamin ósmoklasisty polski 2021: arkusze CKE. Zobacz, co było na próbnym egzaminie ósmoklasisty z polskiego i jakie są prawidłowe, proponowane odpowiedzi

Próbny egzamin ósmoklasisty polski 2021. Arkusze CKE, wyniki...

Z pierwszych informacji wynika, że na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego, podobnie jak na próbnym egzaminie ósmoklasisty, pojawił się temat z "Pana Tadeusza".

HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2021

  • język polski 25 maja
  • matematyka 26 maja
  • język obcy - 27 maja

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty odbędzie się po raz drugi z rzędu w zaostrzonych warunkach sanitarnych, ze względu na pandemię koronawirusa. To oznacza, że w szkole trzeba pojawić się przede wszystkim zdrowym (osoby na kwarantannie, lub z kontaktem z chorymi na Covid 19 nie będą mogły przystąpić do egzaminu). Na terenie szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych trzeba będzie mieć maseczkę ochronną.

Egzamin ósmoklasisty 2021. Język polski. Kiedy wyniki?

W tym roku do egzaminu ósmoklasisty przystąpi ponad 360 400 uczniów z prawie 12 700 szkół. Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 2 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca br.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie