MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin maturalny 2012. Geografia i biologia - najpopularniejsze przedmioty dodatkowe

Archiwum
Matura 2012: Geografia i biologia najpopularniejsze
Matura 2012: Geografia i biologia najpopularniejsze Archiwum
Siedemdziesiąt procent podlaskich maturzystów będzie w maju zdawać przedmioty dodatkowe. Największą popularnością cieszą się geografia oraz biologia. Wśród języków obcych dominuje angielski. - W naszej szkole wszyscy uczniowie wybrali dodatkowe egzaminy - mówi Antoni Ćwikliński, dyrektor V liceum w Białymstoku.

Już w najbliższy piątek kilkanaście tysięcy podlaskich maturzystów oficjalnie zakończy naukę w liceach ogólnokształcących lub technikach. Ale na odpoczynek będą musieli jeszcze poczekać.

Dokładanie 4 maja rozpoczną zdawanie egzaminu dojrzałości. Zdecydowana większość uczniów - oprócz zestawu obowiązkowego na poziomie podstawowym: język polski, matematyka i język obcy - wybrała też przedmioty dodatkowe.

- W naszej szkole nie ma ucznia, który skupiłby się tylko na obowiązkowej części. Wszyscy maturzyści będą zdawać więcej egzaminów - mówi Antoni Ćwikliński, dyrektor V LO przy ul. Miodowej. Tu największą popularnością cieszy się geografia, którą chce zdawać 75 uczniów oraz wiedza o społeczeństwie - 57 uczniów.

Matura 2012. 15 tysięcy maturzystów w Podlaskiem

W całym województwie na dodatkowe egzaminy zdecydowało się około dziesięciu tysięcy tegorocznych maturzystów.

- Najczęściej zdający deklarowali jeden lub dwa przedmioty dodatkowe - mówi Jolanta Gołaszewska, dyrektorka Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

Z jej danych wynika, że największą popularnością cieszy się, podobnie jak w poprzednich latach, geografia. Na kolejnych miejscach znalazły się, biologia, wiedza o społeczeństwie i matematyka.

- Warto zauważyć, że w tej sesji egzaminacyjnej biologia i wiedza o społeczeństwie zamieniły się miejscami - dodaje Jolanta Gołaszewska.

Wśród języków obcych znów dominuje angielski.

- W naszej szkole ten język na poziomie rozszerzonym jest najczęściej wybieranym przedmiotem dodatkowym. Na drugim miejscu znalazła się rozszerzona matematyka, na trzecim geografia - mówi Anna Niczyporuk, dyrektorka technikum elektrycznego w Białymstoku.

Czytaj e-wydanie »

Nieruchomości z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny