Egzamin gimnazjalny 2018 [PRZECIEKI] Arkusze CKE...

  Egzamin gimnazjalny 2018 [PRZECIEKI] Arkusze CKE udostępnione w sieci?

  ak

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Egzamin gimnazjalny 2018: przecieki w internecie? Jak co roku: nie tym razem. Arkusze CKE są owiane tajemnicą aż do rozpoczęcia egzaminu.
  1/6
  przejdź do galerii

  Egzamin gimnazjalny 2018: przecieki w internecie? Jak co roku: nie tym razem. Arkusze CKE są owiane tajemnicą aż do rozpoczęcia egzaminu. ©Polska Press

  Egzamin gimnazjalny 2018: przecieki coraz bardziej poszukiwane, bo testy już za dwa dni! Do pierwszych testów uczniowie podejdą już w środę, 18 kwietnia. W kolejnych dniach uczniowie zmierzą się z częścią humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą i językiem obcym. Egzamin gimnazjalny 2018 to już przedostatni taki test – 2019 będzie ostatnim rokiem, w którym się on odbędzie, co ma związek z wprowadzoną reformą i wygaszaniem gimnazjów. Podobnie jak w poprzednich latach, również teraz niemal w przeddzień dnia, w którym startuje egzamin gimnazjalny 2018, przecieki arkuszy do sieci stają się coraz gorętszym tematem. Czy rzeczywiście arkusze CKE wyciekły i można je znaleźć w internecie?
  Już w tym tygodniu odbędzie się egzamin gimnazjalny 2018, przecieki są więc coraz częściej poszukiwane przez gimnazjalistów, którzy czasu na naukę mają już niewiele. Większość gimnazjalistów przez ostatnie miesiące ciężko pracowała nad przygotowaniami do egzaminu, jednak nawet przy regularnej nauce pojawia się zawahanie, czy aby na pewno umiemy wszystko, co będzie na egzaminie. Dwa dni to zresztą raczej czas na powtórki niż naukę. Z tego też powodu wielu uczniów chciałoby poznać choć część zagadnień, które pojawią się na testach, by móc lepiej zdać egzamin gimnazjalny 2018. Przecieki jednak uparcie nie pojawiają się - przynajmniej nie te w 100% sprawdzone, chociaż plotki między gimnazjalistami krążą już od kilku tygodni.




  Egzamin gimnazjalny 2018: przecieki? Nie ma takiej możliwości! Arkusze CKE są pod ochroną


  Uczniowie zawsze chętnie dowiedzą się, jakie zadania pojawią się na czekającym ich egzaminie. Taka wiedza pozwoliłaby im dobrze przygotować się z konkretnych zagadnień i w ten sposób uzyskać lepszy wynik. Z tego powodu niektórzy spośród tych, których czeka egzamin gimnazjalny 2018, poszukują arkuszy CKE, licząc na przecieki. Egzamin gimnazjalny, podobnie jak pozostałe testy organizowane przez CKE, jest jednak pilnie strzeżony. Z uwagi na jego rangę, do dnia jego przeprowadzenia do arkuszy CKE ma dostęp niewielka liczba osób. Każda z nich jest zobowiązana do zaufania poufności, a możliwe konsekwencje skutecznie zniechęcają do dzielenia się wiedzą, co będzie na egzaminie gimnazjalnym. Tak samo wygląda to w innych organizowanych przez CKE egzaminach, czyli:
  • na maturze
  • na egzaminie zawodowym

  Tak samo będzie z egzaminem ósmoklasisty, który odbędzie się po raz pierwszy w przyszłym roku.

  ZOBACZ TEŻ: Egzamin gimnazjalny 2018: co trzeba wiedzieć? Arkusze, pytania, odpowiedzi >>>

  Egzamin gimnazjalny 2018: przecieki to plotki. Uwaga na wyłudzenia!


  Plotek jest jednak sporo: obrasta nimi również egzamin gimnazjalny 2018. Przecieki najbardziej pożądane to oczywiście całe arkusze CKE, jakie uczniowie zobaczą w środę, czwartek i piątek. Jeśli jednak gdzieś w sieci pojawiają się informacje o ich dostępności, najczęściej są to próby wyłudzeń lub zainfekowania urządzenia. Lepiej nie klikać w linki, pod którymi mają się kryć arkusze CKE ani nie pobierać plików, które rzekomo mają je zawierać!
  Niestety ogłoszeń tego typu pojawia się coraz więcej, im bliższy jest sam egzamin gimnazjalny 2018. Przecieki przydałyby się do lepszego zdania egzaminu, dlatego wielu uczniów ich poszukuje. Ich naiwność próbują wykorzystać oszuści.
  Mam arkusze CKE, które pojawią się na egzaminie gimnazjalnym 2018. Kontakt priv
  - między innymi na takie wiadomości można natknąć się w internecie na forach dyskusyjnych i w mediach społecznościowych. W prywatnym kontakcie często okazuje się, że żeby uzyskać dostęp do arkuszy, które rzekomo wyciekły z CKE, trzeba wysłać sms bądź przelew. Lepiej sobie darować, bo jedynie stracimy pieniądze. Nie uzyskamy w zamian żadnych arkuszy CKE egzaminu gimnazjalnego 2018, ewentualnie oszust wyśle nam arkusze z poprzednich lat, które są ogólnie dostępne w sieci.

  Plotki krążące między uczniami: czy są przecieki egzaminu gimnazjalnego 2018? Pewniaki na egzaminie


  Znajomość choćby kilku pytań, które pojawią się na testach w przyszłym tygodniu, mogłaby wielu uczniom pomóc lepiej zdać egzamin gimnazjalny 2018. Przecieki na temat pojedynczych pytań czy zagadnień krążą więc między gimnazjalistami, którzy wymieniają się między sobą informacjami o tym, co na pewno pojawi się na egzaminie gimnazjalnym. Czy są szanse na to, że te informacje się sprawdzą? Niekoniecznie. Wielokrotnie zadania egzaminacyjne były sporym zaskoczeniem przez to, że daleko im było do wcześniejszych przewidywań, przypuszczeń i przecieków. Może też tak być i w tym roku.



  ZOBACZ TEŻ: Egzamin gimnazjalny: część humanistyczna [arkusze, pytania, odpowiedzi] >>>

  Na koniec jeszcze jedna ważna informacja – wiarygodnych przecieków egzaminu gimnazjalnego 2018 nie ma. Gdyby jednak arkusze CKE wyciekły i ich treść mogła być poznana przed egzaminem, zostałby on powtórzony. Jak widać, nie opłaca się poszukiwać informacji o przeciekach. Lepiej poświęcić pozostały czas na powtórki materiału, by egzamin gimnazjalny 2018 wypadł jak najlepiej. Wszystkim zdającym w tym tygodniu egzamin gimnazjalny życzymy powodzenia!

  HARMONOGRAM EGZAMINÓW GIMNAZJALNYCH


  18 kwietnia (środa) - egzamin gimnazjalny: część humanistyczna
  • 9:00 - historia i wiedza o społeczeństwie
  • 11:00 - język polski


  19 kwietnia (czwartek) - egzamin gimnazjalny: część matematyczno-przyrodnicza
  • 9:00 - przedmioty przyrodnicze
  • 11:00 - matematyka


  20 kwietnia (piątek) - egzamin gimnazjalny: część językowa
  • 9:00 - język obcy, poziom podstawowy
  • 11:00 - język obcy, poziom rozszerzony


  Egzamin gimnazjalny - CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA [ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI]


  Komentarze (1)

  Łukasz plona

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka