MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2015. Język angielski. Odpowiedzi, test i arkusz CKE

Aneta Boruch [email protected]
Testy z angielskiego zakończyły tegoroczną małą maturę. Od lewej: Natalia Aleksiejuk, Damian Zalewski i Rafał Choroszucha z PG 13.
Testy z angielskiego zakończyły tegoroczną małą maturę. Od lewej: Natalia Aleksiejuk, Damian Zalewski i Rafał Choroszucha z PG 13. Andrzej Zgiet
Egzamin gimnazjalny 2015. Język angielski. Odpowiedzi, test i arkusz CKE

Egzamin gimnazjalny 2015. Dziś język angielski. O godz. 9 gimnazjaliści rozpoczęli rozwiązywanie testu z języka angielskiego na poziomie podstawowym. U nas znajdziecie ODPOWIEDZI i TEST CKE.

Test z zakresu podstawowego był łatwy, ale rozszerzony trudny - oceniała Natalia Aleksiejuk, uczennica białostockiego Publicznego Gimnazjum nr 13. - Mimo tego napisałam wszystko.

Razem z innymi kolegami Natalia zdawała wczoraj język angielski w ramach tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Podczas niego młodzież musiała m.in. wysłuchać nagrania i potem napisać, jak się ubrać na jakąś okazję, a także stworzyć e-mail o wygranej w zawodach.

TU ZNAJDZIESZ ODPOWIEDZI I ARKUSZ TESTU CKE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO: Egzamin gimnazjalny 2015: Język angielski. Odpowiedzi, test, arkusz CKE [ANGIELSKI]

- Podobne rzeczy były na lekcjach, więc można było z tym sobie poradzić - stwierdził Damian Zalewski, kolega Natalii.

W tej części małej matury gimnazjaliści mogą wybierać, jaki język obcy chcą zdawać. Tradycyjnie zdecydowana większość, bo ponad 8,8 tys. uczniów na 11,2 tys. zdających w województwie podlaskim, wybrała angielski. Tę prawidłowość było też widać w Publicznym Gimnazjum nr 13. Aż 104 osoby postawiło na angielski, tylko trzy - na niemiecki.

A 1,5 tys. wolała pisać testy z języka rosyjskiego. W dalszej kolejności znalazł się język niemiecki, na który zdecydowało się ponad 800 gimnazjalistów. Natomiast 55 wybrało francuski.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny